Zahradní dekorace vkusně doplní květiny. Pořiďte si originální květináče i pítka pro ptáčky

Každý máme jiný vkus, a tak pro někoho jsou květiny, stromy a keře tím jediným přípustným zdobným prvkem zahrady a druhého potěší i pohled na zdařilé sošky, pítka či umělecky zpracované květináče. Pokud zatím patříte do první kategorie zahradních nadšenců, pokusíme se vás přesvědčit, že pro každou zahradu se najde i krásný umělecký doplněk.

Květináče, sošky, lucerny, pítka nebo bylinkové zápichy odtvůrců zhandmade portálu Fler.cz jsou originálním řešením, jak zahrádku nebo terasu vyzdobit vkusně, a možná ji dokonce proměnit vmalou venkovní galerii.

Květináče na letničky i bylinky

Některé květináče a truhlíky jsou tak krásné, že vnich můžete pěstovat klidně i plevel, a stejně budou ozdobou zahrady. Keramický květináč suchy pro snadnější přenášení by se výborně hodil i pro pěstování bylinek.

Vmalém keramickém truhlíčku si zase můžete vybudovat malou zahrádku. Pro tento typ mělkého květináče se budou výborně hodit i kaktusy nebo sukulenty, které mají i tu výhodu, že pomalu rostou a kompozice zrostlinek tak vydrží dlouho vpůvodní podobě.

Patříte kmilovníkům pestrých barev? Vtom případě zvolte podobný keramický květináč sbarevnou glazurou. Budou se vněm skvěle vyjímat rostliny nekvetoucí, ozdobné listy, ale můžou i výborně podtrhnout a umocnit barevnost květů.

Sošky do záhonu i na trávník

Keramické sošky zahradu promění ve venkovní uměleckou galerii. Při jejich nákupu se ale ujistěte, že jsou vhodné pro celoroční umístění venku. Jejich cena není většinou malá, tak ať velká investice nakonec nepřijde nazmar.

Pítka pro ptáčky

Stále teplejší léta způsobují vysychání přirozených zdrojů vody pro ptáčky, zahradní pítka proto mají podle ornitologů nedocenitelnou hodnotu. Vzimě do nich místo vody, která by mohla zamrznout, můžete nasypat semínka.

Pítko udržujte na stinném místě, aby se vněm voda nekazila a příliš rychle neodpařovala. Vodu často vyměňujte. Dejte pozor také na správné umístění pítka. S ohledem na bezpečí ptáků před kočkami a dalšími predátory, postavte pítko raději na trávník, do volného prostoru.

Lucerny pro večerní romantiku

Keramické svícny nebo lucerny spomocí čajové svíčky vytvoří na večerní zahradě kouzelnou atmosféru. Můžete je rozestavět ke dveřím, podél pěšinky nebo je použít jako tlumené osvětlení na stůl.

Zahradní posezení

I zahradní lavičky a sedátka se mohou dočkat uměleckého ztvárnění. Jak se vám líbí vesele barevné sedací bobky? Jsou vyrobené zkeramiky, ale nemusíte se o ně bát. Mohou zůstat celoročně venku, mráz jim neublíží.

Dáváte přednost posezení na klasické zahradní lavičce? I pro vás máme celý kopec inspirace:


Přečtěte si také