Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pyl slunečnic je silný alergen. Můžete ale pěstovat i speciální hybridy pro alergiky

Slunečnice nejenže vypadají dobře, ale navíc na zahradu lákají motýly i zpěvné letce. Některé druhy pak koncem léta ještě vydají lahodná semínka.
Vydáno: 04.05.2015
Slunečnice v zahradě
Slunečnice v zahradě Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Slunečnice mají až překvapivě mnoho podob. Rejstřík jejich zbarvení sahá podle druhu od bílé až po tmavě fialovou. Stejně tak dosahují i různé velikosti – od půlmetrových trpaslíků až po několikametrové obry. Obyvatelé Tvarožné lhoty se v roce 2012 dokonce předháněli, kdo vypěstuje vyšší slunečnici. Vyhrála paní Božena Kašná s 360 cm vysokou rostlinou. Na třetím místě zaujal František Tomeček, jehož výpěstek byl sice skromnějšího vzrůstu, zato však končil květem velikostně souměřitelným s menší pizzou.

Při nákupu semen se vyplatí zaměřit na vyšší odrůdy s velkými jedlými semeny. Ta lákají sýkorky, brhlíky, zvonce, stehlíky i drozdovité opeřence, a tak je na zahradě na co koukat. 

Pyl klasické slunečnice je mocný alergen. To však neplatí o speciálních hybridech se sterilními květy bez pylu, které si mohou postavit do vázy na noční stolek i alergikové. Jsou to například kultivary 'Stella Gold F1' (S), 'Orange Hobbit F1' (S) a'Baby Bear F1' (S).

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Zahrada v květu

Perný květen na zahradě

Jiřinka/Dahlia

Jiřiny jsou nenáročné květiny. Bez jedné věci ale nepřežijí

Strelicie pochází z Jižní Afriky

Exotické květiny rozjasní váš domov. Naučte se je znát

Článek je zařazen v: slunečnice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama