Zahrada

26. února 2015 04:06

Markéta Zídková

Řekni mi, kde bydlíš, a já ti povím, jaké psí plemeno je pro tebe tím pravým!

Existují stovky psích plemen. Které vybrat?

Vybrat si chlupáče, to není jen tak. Téměř každý znás si čtyřnohého kamaráda nejčastěji vybírá srdcem, ale to nemusí být vždycky ta nejlepší volba. Dříve, než si pejska donesete domů, popřemýšlejte, vjakém prostředí by se cítil jako ryba ve vodě. Připravili jsme si pro vás báječný tahák, který vám pomůže odhalit, jaká rasa pro vás představuje trefu do černého.

Roubenka vhorách a zelené pastviny

Pokud srodinou býváte vhorské oblasti nebo blízko temné hradby lesa a kúplné spokojenosti vám schází věrný chlupáč, který by si rozuměl sdětmi a navíc by mu skvěle vyhovovalo tamní prostředí, vsaďte na „berňáka“. Bernský salašnický pes má kamarádskou povahu, zbožňuje děti, je hravý, přítulný, aktivní a mimo jiné je i dobrý hlídač, který nemá nic společného svlastnostmi ostřejších plemen, jako je například dobrman. Pokud mu dáte svoji pozornost, péči a lásku, získáte senzačního člena rodiny. Další psí varianta: bernardýn nebo pyrenejský pes.

Rodinný domek ve městě

Bydlíte ve vilové čtvrti nebo vsatelitním městečku, kde vás se sousedy dělí jen nižší laťkové ploty? Rozhodněte se pro pohodáře sdobrým srdcem a mírumilovnou povahou. Zlatý retrívr je nejen nádherný pes, ale především parťák pro každou nesnáz. Miluje děti, je bystrý a snadno se lecčemu přiučí. Skvělá psí varianta: labrador a leonberger.

Nevelký byt 2+1

Vzhledem ktomu, že stále velká většina znás bydlí vbytě, je jasné, že milovníci čtyřnohých chlupáčů nebudou chtít přijít zkrátka. Předtím, než se pro vhodné plemeno rozhodnete, je nutné si řádně promyslet, jaké jsou skutečně vaše časové možnosti na pravidelné venčení. Sportovci tělem i duší vsadí na italského chrtíka nebo na nezbedu na první pohled, který je znám jako Jack Russel teriér. Typicky gaučový pes je mops nebo francouzský buldoček. Především ženy ale nedají dopustit na čivavu, bišonka, papillona, nebo ši-tzu.

(len)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky pes plemena psů len John Russell

Přečtěte si také