Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Řekni mi, kde bydlíš, a já ti povím, jaké psí plemeno je pro tebe tím pravým!

Existují stovky psích plemen. Které vybrat?
Vydáno: 26.02.2015
Plemena psů
Plemena psů Autor: All
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vybrat si chlupáče, to není jen tak. Téměř každý z nás si čtyřnohého kamaráda nejčastěji vybírá srdcem, ale to nemusí být vždycky ta nejlepší volba. Dříve, než si pejska donesete domů, popřemýšlejte, v jakém prostředí by se cítil jako ryba ve vodě. Připravili jsme si pro vás báječný tahák, který vám pomůže odhalit, jaká rasa pro vás představuje trefu do černého.

Roubenka v horách a zelené pastviny

Pokud s rodinou býváte v horské oblasti nebo blízko temné hradby lesa a k úplné spokojenosti vám schází věrný chlupáč, který by si rozuměl s dětmi a navíc by mu skvěle vyhovovalo tamní prostředí, vsaďte na „berňáka“. Bernský salašnický pes má kamarádskou povahu, zbožňuje děti, je hravý, přítulný, aktivní a mimo jiné je i dobrý hlídač, který nemá nic společného s vlastnostmi ostřejších plemen, jako je například dobrman. Pokud mu dáte svoji pozornost, péči a lásku, získáte senzačního člena rodiny. Další psí varianta: bernardýn nebo pyrenejský pes.

Na party pozvěte jenom slušně vychované psy, předejdete tak zbytečným šarvátkám

Milujete večírky? Uspořádejte psí mejdan

Rodinný domek ve městě

Bydlíte ve vilové čtvrti nebo v satelitním městečku, kde vás se sousedy dělí jen nižší laťkové ploty? Rozhodněte se pro pohodáře s dobrým srdcem a mírumilovnou povahou. Zlatý retrívr je nejen nádherný pes, ale především parťák pro každou nesnáz. Miluje děti, je bystrý a snadno se lecčemu přiučí. Skvělá psí varianta: labrador a leonberger.

Nevelký byt 2+1

Vzhledem k tomu, že stále velká většina z nás bydlí v bytě, je jasné, že milovníci čtyřnohých chlupáčů nebudou chtít přijít zkrátka. Předtím, než se pro vhodné plemeno rozhodnete, je nutné si řádně promyslet, jaké jsou skutečně vaše časové možnosti na pravidelné venčení. Sportovci tělem i duší vsadí na italského chrtíka nebo na nezbedu na první pohled, který je znám jako Jack Russel teriér. Typicky gaučový pes je mops nebo francouzský buldoček. Především ženy ale nedají dopustit na čivavu, bišonka, papillona, nebo ši-tzu.

(len)

Mohlo by vás zajímat:

I psi berou antibiotika

Pes a nachlazení: Jak předcházet nachlazení u našich chlupáčů?

No jistě, po krmení se celá paráda zasune a je od toho pokoj. Přístup k vodě ale zůstane zachován

Skvělý napád, nebo bizár? Psí misky integrované do kuchyňské linky

Jste si opravdu jistí, že granule skladujete tak, aby byl váš čtyřnohý miláček zdravý a spokojený?

Kupujete psí granule ve velkém? Tady jsou tipy, jak je skladovat

Článek je zařazen v:
Reklama