Zahrada

4. června 2021 14:00

Simona Sedláčková

Sobotní Světový den životního prostředí bude ve znamení ploggingu. Vyběhněte na pomoc přírodě!

Svět i Česko oslaví v sobotu 5. června 2021 Světový den životního prostředí. V tento den si již od roku 1972 připomínáme, že bychom jako lidstvo měli žít v souladu s přírodou a pečovat o životní prostředí.

Ploggingje jednoduchá aktivita kombinující běhání a sbírání odpadků. Zrodil se ve Švédsku v roce 2016 a okamžitě se rozběhl i do dalších zemí. V létě 2018 přiběhl pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti také do Česka, kde se stejně jako vzahraničí velice rychle stal novým fitness trendem. Jeho hlavní výhodou je fakt, že je opravdu pro kohokoliv. Není totiž nutné být perfektním běžcem, počítá se každý sesbíraný kus i naběhaný či nachozený kilometr.

Zapojte se do oslav Světového dne životního prostředí

Do oslav Světového dne životního prostředí se může snadno zapojit každý, a to i v době ještě stále přetrvávajících pandemických omezení. Řešení ekologických problémů a ochrana životního prostředí se totiž týká každého z nás. A také každý z nás má možnost přispět svým dílem. Pomoc přírodě je nyní aktuálnější než kdy dříve. Kromě klasických odpadků jsou vní totiž vsoučasnosti stále častěji kvidění také chirurgické roušky a respirátory.

Asociace společenské odpovědnosti, která stojí za projektem Plogging Česko, při této příležitosti přichází sambiciózní ploggovací výzvou, vrámci níž si dala za cíl zpřírody odstranit 50000 tašek sodpadky. Zapojit se může kdokoliv kdekoliv. Stačí jen vyběhnout a zaznamenáním počtu sesbíraných tašek s odpadky na stránce www.ploggingcesko.cz přispět kjejímu splnění. Vsobotu 5. června za zdraví naší planety na pražské Letné budou ploggovat také influenceři jako Kovy, youtuber Janek Rubeš (Honest Guide) nebo hokejista Vilém Franěk. Ploggovací výzva tím ale jen začíná, připojit se půjde kdykoliv.

Přidejte se i vy anezapomeňte nasdílet své úlovky na sociálních sítích pod hashtagem #ploggingcesko apřispět ke splnění výzvy přidáním sesbíraných tašek odpadků na www.ploggingcesko.cz, kde najdete o ploggingu více informací. Výzva Světovým dnem životního prostředí ale rozhodně nekončí, zapojit se můžete i kdykoliv jindy.


Přečtěte si také