návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Sobotní Světový den životního prostředí bude ve znamení ploggingu. Vyběhněte na pomoc přírodě!

Vydáno: 04.06.2021
Vyběhněte na pomoc přírodě!
Autor: iStock Vyběhněte na pomoc přírodě!
Svět i Česko oslaví v sobotu 5. června 2021 Světový den životního prostředí. V tento den si již od roku 1972 připomínáme, že bychom jako lidstvo měli žít v souladu s přírodou a pečovat o životní prostředí.

reklama

Plogging je jednoduchá aktivita kombinující běhání a sbírání odpadků. Zrodil se ve Švédsku v roce 2016 a okamžitě se rozběhl i do dalších zemí. V létě 2018 přiběhl pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti také do Česka, kde se stejně jako v zahraničí velice rychle stal novým fitness trendem. Jeho hlavní výhodou je fakt, že je opravdu pro kohokoliv. Není totiž nutné být perfektním běžcem, počítá se každý sesbíraný kus i naběhaný či nachozený kilometr.

Vyběhněte na pomoc přírodě!
Autor: iStock Vyběhněte na pomoc přírodě!

Zapojte se do oslav Světového dne životního prostředí

Do oslav Světového dne životního prostředí se může snadno zapojit každý, a to i v době ještě stále přetrvávajících pandemických omezení. Řešení ekologických problémů a ochrana životního prostředí se totiž týká každého z nás. A také každý z nás má možnost přispět svým dílem. Pomoc přírodě je nyní aktuálnější než kdy dříve. Kromě klasických odpadků jsou v ní totiž v současnosti stále častěji k vidění také chirurgické roušky a respirátory.

Připojte se k úklidu svého okolí!

Sbírejte odpadky při běhání. Plogging pomáhá přírodě i nám

Už jste si někdy zaswapovali?

Co je to swap? Výměna věcí mezi lidmi. Swapovat můžete oblečení i květiny

Vytvořte pro děti auta, lodě i učební pomůcky z papírových krabic

Auta, lodě i fotbálek z kartonových krabic. Vyrábějte a recyklujte s dětmi

Použité čajové sáčky do koše nepatří. Můžete je ještě skvěle využít

Použité čajové sáčky do koše nepatří. Můžete je ještě skvěle využít

Asociace společenské odpovědnosti, která stojí za projektem Plogging Česko, při této příležitosti přichází s ambiciózní ploggovací výzvou, v rámci níž si dala za cíl z přírody odstranit 50 000 tašek s odpadky. Zapojit se může kdokoliv kdekoliv. Stačí jen vyběhnout a zaznamenáním počtu sesbíraných tašek s odpadky na stránce www.ploggingcesko.cz přispět k jejímu splnění. V sobotu 5. června za zdraví naší planety na pražské Letné budou ploggovat také influenceři jako Kovy, youtuber Janek Rubeš (Honest Guide) nebo hokejista Vilém Franěk. Ploggovací výzva tím ale jen začíná, připojit se půjde kdykoliv.

Vyběhněte na pomoc přírodě!
Autor: iStock Vyběhněte na pomoc přírodě!

Přidejte se i vy a nezapomeňte nasdílet své úlovky na sociálních sítích pod hashtagem #ploggingcesko a přispět ke splnění výzvy přidáním sesbíraných tašek odpadků na www.ploggingcesko.cz, kde najdete o ploggingu více informací. Výzva Světovým dnem životního prostředí ale rozhodně nekončí, zapojit se můžete i kdykoliv jindy.

reklama

Článek je zařazen v: plogging , běh , aplikace , běhání , životní , prostředí , čistota , odpadky , sběr

reklama

Přečtěte si také