Zahrada podle znamení zvěrokruhu: Poznáte, na které zahradě kdo hospodaří?

Napadlo vás někdy, že každý člověk má tak trochu předurčeno, jaký bude jeho vztah k zahradě a k pěstování květin či zeleniny? Beran bude mít pravděpodobně s každým kouskem půdy velké plány, Býk bude trpělivě okopávat záhonky a Střelec se práci na zahradě obloukem vyhne.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Velké plány a představy jsou Beranům vlastní, proto se nezaleknou ani velkého kusu neobdělané půdy a hned se pustí do projektování. Na realizaci plánu a následné nezáživné práce, jako je rytí záhonů, sekání trávníku a stříhání růží, si patrně najdou někoho na výpomoc, ale smělé vize, to je jejich doména.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci patří mezi nejlepší a nejtrpělivější zahradníky, vždyť jejich znamení je spojené se zemí. Jejich zahrada bude vždy vzorně obdělaná, záhonky čisté a bude přinášet především užitek. Býci pěstují hlavně ovoce a zeleninu.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Blíženci a jejich hlava v oblacích tíhnou k rozevlátým záhonům plným barev i vůní. Vzhledem k tomu, že titěrná zahradnická práce je jim cizí, vysazují především rostliny, které nevyžadují mnoho péče, a přesto jsou stále krásné.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Romantický Rak se bude nejlépe cítit v zahradě plné růží a levandule, ve které nesmí chybět altán nebo alespoň lavička ve stínu stromů nebo na břehu jezírka.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lev nepotřebuje ani tak zahradu užitečnou, jako krásnou, se kterou se bude rád předvádět před svými kamarády. Pro četné přátele potřebuje i na své zahradě místo k setkávání, například pergolu s posezením a grilem.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panny obdivují vše nejen krásné, ale především trvanlivé a užitečné. Mívají zálibu ve skalkách a vřesovištích, své rostliny umí většinou přesně pojmenovat. Jejich záhony jsou pečlivě vyčištěné od plevele, okraje záhonů ohraničené, keře zastřižené a cestičky vydlážděné.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Váhy bývají stejně jako Býci skvělými zahradníky. Milují květiny a mají je všude kolem sebe, v bytě i na zahradě. Ke květinám mají velmi blízký vztah a pečují o ně s velkou láskou.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štírům musí zahrada přinášet především radost a potěšení. Většinou nadšeně zahradničí, ale stejně tak rádi na zahradě i odpočívají a kochají se pohledem na svou dobře odvedenou práci.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci nemají pro práci na zahradě ani dost chuti, ani talentu. Okopávání záhonků by je ničilo. Mnohem raději vysazují ovocné stromy.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Mít zahradu ve skvělém pořádku je pro Kozoroha věcí cti. Zahrada má pro ně přinášet především užitek, a tak s nadšením pěstují zeleninu pro celou širokou rodinu, ale stejným dílem se věnují i záhonům květin nebo alespoň těm v truhlíku na balkoně.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Vodnáři svou zahradu milují a s nadšením pečují o květiny stejně jako o zeleninové záhony. S požitkem si dopřávají vlastní jahody, rajčata i brambory, na které jsou náležitě pyšní.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby v souladu se svým znamením většinou zakládají malá jezírka, líbí se jim potůčky, protékající zahradou, na jejichž břehu mohou posedět a v klidu si rovnat myšlenky. Ale stejně tak se dokážou věnovat užitkové zahradě a výpěstky z ní nadšeně konzervují a nakládají.


Přečtěte si také