Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Jak pěstovat okurky? Tato pravidla byste měli dodržet

Těšíte se už na voňavé a šťavnaté domácí okurky?
Vydáno: 15.02.2019
Okurka je teplomilná rostlina
Okurka je teplomilná rostlina Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Okurky patří k nejoblíbenější zelenině, kterou si pěstujeme v domácích podmínkách. Stačí dodržet pár základních pravidel a můžete se těšit na bohatou úrodu. Jednak je potřeba půdu dostatečně pohnojit. Klasika je, že na podzim zaryjete koňský či kravský hnůj, podestýlku od králíků nebo alespoň kompost. Hnůj totiž potřebuje čas, než na něj můžete sázet. Pokud jste to na podzim nestihli, kupte granulované hnojivo, to lze aplikovat těsně před výsadbou. 

Jak sázet okurky, se dozvíte ve videu:

Sázíme okurky
Sázíme okurky


Okurkám musíte dopřát hodně slunce, propustnou lehkou půdu a poskytnout jim takové podmínky, ve kterých se nedaří plísním a houbám. Za tímto účelem můžete použít dřevovlnu. Podložte jí přímo plody, ale teprve až když se začnou vyvíjet. Kdybyste jí rostliny obložili dříve, bude to kontraproduktivní, protože dřevovlna je světlá a odráží světlo a teplo.

Článek je zařazen v:
Reklama