reklama

Zelená rajčata mohou dozrát i doma: Předpovědi počasí už varují před mrazíky

Simona Sedláčková
23. září 2022
V příštích dnech už nám podle předpovědí počasí hrozí první přízemní mrazíky, ale rajčata na zahradě ještě nestihla všechna dozrát. Nevadí, zelené plody otrhejte a přeneste domů. Máme pro vás několik tipů, jak je nechat dozrát i v interiéru. Uvidíte, že krásně zčervenají!
reklama

Podzim se hlásí plnou silou a na většině zahrad ještě nestihla dozrát poslední rajčata. Určitě je nevyhazujte, víme jak na to, aby se vám pěkně vybarvila. Sklízet tedy můžete i rajčata zelená.

Rajčata nechte na keříku

Pokud plody stále pevně drží na větvičkách, vytrhněte celou rostlinu i s kořeny a odstraňte všechny listy, ale také poškozené a napadené plody, aby se choroby nešířily na rajčata zdravá. Očištěnou rostlinu zavěste vzhůru nohama v místě, kde bude chráněná před mrazem, například na půdě či ve stodole. Stejně uskladněte i jednotlivé větvičky rajčat, které se z rostlin odlomily.

Jednotlivé plody

Jestliže se rajčata uvolnila z rostliny, ani pak ještě nejsou ztracená. Vyskládejte je na misky tak, aby se vzájemně nepřekrývala a položte je na parapet jižního či východního okna, aby měla rajčata co nejvíce slunečních paprsků.

Jde to i bez slunce

Ani sluníčko není pro dozrávání posledních podzimních rajčat tak úplně nezbytné. Zelené plody vyskládejte do krabice s víkem, ovšem opět pouze v jedné vrstvě, a mezi ně vložte jedno vyzrálé jablko. Etylen, který se bude z jablka uvolňovat, pomůže rajčatům získat červenou barvu i chuť.

Zdroj: Simona Sedlláčková, autorský článek

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama