návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Návod: Jak si postavit domek z pytlů s hlínou. Stačí 9000 Kč

zidkovm , Vydáno: 15.03.2016
Nádhera
Autor: www.instructables.com Nádhera
Stavba domu bez stavebního povolení? jde to. Můžete zkusit tuhle hobití noru, která poslouží třeba jako kůlna. Nízké náklady na stavbu nepřekročí 10 tisíc korun.

reklama

Domek z pytlů naplněných zeminou není žádným převratným vynálezem, přesto byste jej u souseda na zahradě hledali asi jen stěží. Přitom je to škoda. Kouzlo „pytlodomu“ spočívá v jednoduchosti, poetickém vzhledu a v neposlední řadě nízkých pořizovacích nákladech. Postavit si ho můžete už za necelých 9 tisíc korun a vzhledem k jeho rozměrům ani nebudete potřebovat stavební povolení. Je to trochu netradiční kolega minidomů, které se staly fenoménem. 

Domek je ideální jako skladiště zahradního nářadí nebo materiálu, ale díky svým izolačním schopnostem poslouží i jako povrchový sklep nebo dočasný úkryt v nepohodě. A pokud máte doma malé děti, budete mít pokaždé jistotu, kde je hledat.

Dodržujte sklon stěn jako při stavbě iglú
Autor: www.instructables.com Dodržujte sklon stěn jako při stavbě iglú

Postavit „pytlodům“ není nic těžkého, postačí vám zásoba pytlů, dostatek zeminy, dřevěná kulatina a cokoliv, co se vám povaluje na zahradě. Povrchová úprava je na vás, fantazii se meze nekladou. Sledujte náš návod ke stavbě ve fotogalerii a těšte se na závistivé pohledy sousedů.

Nemusíte zůstat jen u malé stavby na zahradní nářadí, ale tímto způsobem se staví celé domy. Celé to vychází ze stavební technologie Nadera Khaliliho, svým domům říká Superadobe. Lze tak postavit velké stavby na normální bydlení. 

Pokud se chcete pustit do stavby, tak jde v podstatě o to, že pytle na písek naplníte zeminou, pokud chcete, můžete přidat cement, ale nemusíte. Pak dovnitř přidáte trochu vody a dáte do řady. Základem je, že pytle musíte důkladně udusat (když už jsou uložené na místě). Mezi každou řadu musíte dát ostnatý drát.

Tady video, kde na 4:10 najdete popis a ukázku, jak stavět, i když neumíte anglicky, je to názorně vidět. 

Mohlo by vás zajímat:

 

Hobití domečky jsou ekologické

Bydlete jako hobiti. Dům je ekologický a hotový za 3 dny

Bývalý podnikatel si za svůj domov vybral jeskyni. Velká Británie, hrabství Worcestershire, Wyre Forest

Bydlení pro Hobita. Muž se dobrovolně odstěhoval do jeskyně a vybudoval z ní nádherný dům

Stavět bez bagru je svého druhu projev respektu ke krajině

Norská chata stojí z kopce

reklama

Článek je zařazen v: zahradní domek

reklama

Přečtěte si také