reklama

Zlatý výtah a akvárium se žralokem. Podívejte se, jak bydlel mafián Radovan Krejčíř

redakce Prima Living
15. května 2023
Akvárium se žralokem, mramorové schodiště, tajná chodba a výtah se zlatými dveřmi. Vila mafiánského bosse Radovana Krejčíře (54) v Černošicích doslova překypovala luxusem. Dnes se o objekt stará podnikatelka Petra Kučerová, vila prochází nákladnou rekonstrukcí.
reklama

Honosná vila kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích byla svého času asi nejznámějším domem v České republice, protože se nechvalně proslulému podnikateli právě z tohoto objektu podařilo v roce 2005 zmizet policii při domovní prohlídce.

Krejčíř uprchl do zahraničí, nejprve pobýval na Seychelách, od roku 2007 žil v Jihoafrické republice. Tam je od listopadu 2013, na jihu afrického kontinentu si odpykává trest 35 let za držení drog, únos a pokus o vraždu. Dlouho se pokouší o návrat do Česka a zdá se, že není zcela bez šance.

Vila v Černošicích, jejíž cena se v roce 2010 odhadovala na zhruba 400 milionů korun, byla roky opuštěná a chátrala. Několikrát byla nabízena v dražbě, ale nikdo si ji nechtěl koupit. V srpnu 2019 komplex zachvátil požár a škoda se vyhoupla až na 20 milionů korun. Požár byl od začátku vyšetřován jako trestný čin, ale pachatele se najít nepodařilo.

Koncem roku 2021 opuštěnou vilu v dražbě koupila Petra Kučerová, jejíž rodina podniká v realitách. Podle deníku Blesk vilu Kučerová získala za cca 21 milionů korun, objekt dnes prochází nákladnou rekonstrukcí.

„Nemovitost, zejména pozemek nás oslovil zejména z důvodů ceny, jejíž výhodnost převážila obavy spojené s historií celého objektu,“ uvedla Kučerová pro Blesk.

Krejčíř unikátní vilu koupil za 20 milionů korun

Krejčířova vila není typické devadesátkové podnikatelské baroko, byla postavena už za první republiky, ve třicátých letech 20. století. Komplex v Černoších si Radovan Krejčíř koupil v roce 1998 za 20 milionů. Do dvou let nechal objekt předělat podle svých představ.

ČTĚTE TAKÉ: Radovan Krejčíř by se rád vrátil do České republiky. Je nebezpečný?

Mafiánští bossové jsou známí svým obdivem k okázalosti a přepychu, což dvojnásobně platí také o jejich bydlení. A Radovan Krejčíř není výjimkou. Jak Krejčířova vila vypadala, když v ní žil?

Kromě samotné vily, tří dvojgaráží, dvou bazénů nebo vířivky, mramorového schodiště, hřiště na basketbal a squashového kurtu se v komplexu nacházelo také legendární akvárium, v němž podnikatel choval žraloka či perutýna ohnivého, tedy jednu z nejjedovatějších mořských ryb. Nemovitost měla také tajnou podzemní chodbu, která vedla do dalších objektů.

Co se týče vnitřního zařízení, bylo neméně okázalé. Například mezi patry jezdil výtah s pozlacenými dveřmi, stěny byly obložené drahým mramorem, podlahy zdobily luxusní koberce, samozřejmostí byly zlaté kohoutky v koupelnách.

Zdroj: Deník Blesk a web Blesk.cz

Sílejte článek
reklama