reklama

Nejmenší hotely na světě. Spali byste v klidu ve spací kapsli?

9Hours, Kjóto, Japonsko. Sci-fi hotel v hlavním městě Japonska je nazvaný podle nejčastější délky pobytu svých hostů: 1 hodina na sprchu, 7 hodin spánku, 1 hodina na odpočinek Foto: 9Hours, Kjóto, Japonsko. Sci-fi hotel v hlavním městě Japonska je nazvaný podle nejčastější délky pobytu svých hostů: 1 hodina na sprchu, 7 hodin spánku, 1 hodina na odpočinekFoto: www.uniqhotels.com

Když člověk cestuje, je kolikrát nejdůležitější lokace hotelu, nikoliv velikost pokoje.

Prezidentské apartmá v hotelu je sice lákavá představa, ale ne vždy se člověk chystá zruinovat svůj rozpočet. Ostatně o kolik víc toho na cestě potřebuje než mít postel a koupelnu? Ve světě tak nabývají na popularitě kapslové hotely, kde se nasoukáte do své kapsle, pohodlně natáhnete nohy, kufr si dáte pod hlavu a je to. Tento fenomén pochází z Japonska, kde je velká hustota obyvatel, a tak, jak známo, jsou tam neuvěřitelně malé byty, domy i pozemky. První kapslový hotel vznikl v roce 1979 v Ósace.

Kapslové hotely šetří nejen místem, ale i časem – kapsli si můžete pronajmout i třeba jen na několik hodin. Projděte si deset zajímavých kousků.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Hotel leží jen pár metrů od moře Foto:

Hitlerův megahotel se proměňuje v luxusní rezidenci. Otevřít by se měl v říjnu

Prora na německém ostrově Rujána měl být největším prázdninovým komplexem na světě. Nikdo v něm ale nikdy nebydlel. To se však brzy změní.

Článek

Cabin Foto:

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

Bydlení na stromech slaví ve světě úspěch. Ve Švédsku tento nápad dotáhli ještě dál. V borovém lese vybudovali rovnou celý hotel.

reklama