reklama

Pozvěte si přírodu domů

Tapeta Eijffinger kolekce Fleurique – k dostání v Epes Rádes Shop6 Foto: Tapeta Eijffinger kolekce Fleurique – k dostání v Epes Rádes Shop6Foto: Zuzana Schubertová

Příroda v interiéru nemusí být jen svěží květina v květináči. Může to být stoleček z kmene stromu, umyvadlo ve tvaru listu. Přinášíme osm vtipných přírodních doplňků.

Uspěchaný životní styl nás motivuje k tomu, že si přírodu a přírodní motivy stále častěji přenášíme do svých domovů a přisuzujeme jim velkou důležitost. Vždyť před dvěma týdny dostal Pulitzerovu cenu za hudbu John Luther Adams, v centru jehož tvorby stojí právě příroda. V 70. letech se odstěhoval na Aljašku a jeho tvorba je inspirovaná tamní přírodou a nekonečným horizontem.

A tak si doma můžete pustit jeho hudbu plnou ptačího zpěvu a valících se vln a doplnit ji čerstvě řezanými květinami ve váze nebo dalšími doplňky s přírodními motivy či nábytkem z přírodních materiálů. Zde nabízíme inspiraci, jak si doslova můžete „pozvat přírodu do svého interiéru“. V tomto jarním období jako na zavolanou, že?

"Přírodní doplňky ráda používám pro vytvoření atmosféry, ale hodí se výborně, když například tvořím pokojíčky pro děti na určité téma. Například k tématu stromů a přírody se krásně hodí stolečky z kmenů, přírodní lana, kterými můžeme vytvořit liány, po kterých děti šplhají. Také ráda využívám květy různých podob, rozkvetlá stínidla atp. nádherně vypadají také živé obrazy, které se stále častěji objevují v našich interiérech," říká designérka Zuzana Schubertová.

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Stačí pár věcí  Foto: Jakub Repper

Také milujete „recy věci“?

Palety jsou zkrátka fenomém. Lze s nich kouzlit neuvěřitelné kreace.

Článek

Sezení nemusí bolet Foto: www.opsvik.no

Posaďte se – pan Židle přichází

Norský designer Peter Opsvik je ve světě bytového designu ikonou.

Článek

Guerilla gardening. Tato fotka vyhrála 1. místo v soutěži International Garden Photographer of the Year v roce 2014 v sekci Greening the City, pro více info o soutěži jdi na www.igpoty.com Foto: Tom Gilks Space Invaders

Guerilla gardening

Pomsta naštvaného zahradníka? Ne, jen guerilla gardening.

 

reklama