reklama

Nejen děti, ale už i domácí mazlíčci mají hlídače, kteří přijdou za nimi domů

Hlídání domácích mazlíčků aneb Pet sitting  Foto: Hlídání domácích mazlíčků aneb Pet sitting Foto: Thinkstock

Psí hotel už přijde i k vám domů nebo si hlídačka vezme vašeho mazlíčka k sobě domů.

Blíží se čas dovolených, děti čekají dva měsíce prázdnin a nás dospělé nejen starost kam s dětmi, ale také kam s našimi domácími mazlíčky? Když člověk nemá příbuzné nebo kamarády, kteří by se mu o zvíře postarali, klasikou jsou různé psí a kočičí hotely. Teď k této nabídce přibyla novinka: hlídání zvířat formou ubytování u náhradních hlídačů, kteří si moje zvíře vezmou k sobě domů a postarají se o něj tak, jak je zvyklé z domova. Kočka je velmi konzervativní tvor a nemá ráda změny, tak je dokonce lepší, když bude hlídač docházet za ní domů. V angličtině už je pro to výraz pet sitting – obdobně jako pro hlídání dětí baby sitting.

Článek

Stačil by kus masa jen tak, ale takto je to stylovější Foto:

Nepodceňujte výběr psí misky. Nechcete přece, aby kvůli ní váš pes zemřel

Psí miska je nedílnou součástí bytu. Jak ji vybrat, aby bylá krásná, ale i vhodná pro vašeho miláčka?

A jak to funguje? Dopředu si můžete vybrat konkrétního hlídače, tak aby vyhovoval vám i si sedl s vaším zvířetem. Cenu si určuje každý hlídač sám, například v agentuře Canis cattus Agáty Jaurisové mu pouze doporučí, jak by si ceny měl nastavit. Cenu za každou službu má hlídač uvedenou ve svém profilu. Pohybují se od 300 Kč za den hlídání psa, od 180 Kč za hlídání kočky a od 70 Kč za hlídání drobného savce za den. Například v této agentuře pohlídají i třeba králíčka nebo jiné zvíře.

Nejenom když člověk jede na dovolenou, potřebuje pomoc při péči o zvíře. Někdy člověk nestíhá ani běžné denní venčení. V tom případě si může objednat venčení v konkrétním čase, můžete chtít venčit jednou týdně nebo každý den, 30 minut nebo hodinu.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Berete je s sebou?  Foto:

Co se psem a kočkou v létě? Brát, či nebrat na dovolenou?

Psi zvládají cestování lépe než kočky. I tak ale pro ně přesuny představují stres. Nechat je ale v psím hotelu?

Článek

Kočce, kterou dokážete zabavit, nezbude čas na lotrovinky Foto:

Tipy jak zabavit kočku: Kdo si hraje, nezlobí

Možná i vy patříte k těm, kteří sdílejí byt s kočkou a občas přemýšlíte, jak jí pobyt u vás doma co nevíc zpříjemnit. Rada je prostá – nechte ji skákat, šplhat, prolézat a...

reklama