8 triků, jak být doma spokojenější. Udělejte z domova nejlepší místo na zemi!

Domov může být ráj, ale dokáže se proměnit i v past. Zvlášť v pronajatých bytech se stává, že se doma necítíme, jak bychom měli. Nejsme tu spokojení ani šťastní. Přitom domov je místo, kde bychom neměli jen přespávat. Měli bychom se tu cítit bezpečně a prostě jako doma.

Pokud se doma necítíte ve své kůži, zkuste následující tipy, které udělají domov i z bydlení, o němž víte, že z něj brzy odejdete.

Ustelte si

Začneme hned ráno po probuzení. Ustelte si postel. Jednoduchá věc, na kterou se zapomíná, zlepší celý den. Když se totiž večer vrátíte domů, nepadne váš pohled na rozházenou postel, což vám může zhoršit náladu. A povlečení měňte často. Proč, to se dozvíte zde.

Buďte sentimentální… aspoň trochu

Obklopte se věcmi, které máte rádi. Neznamená to, že si z obýváku uděláte vetešnictví, ale pár předmětů, ke kterým máte citový vztah, dokáže proměnit obyčejnou místnost v nejkrásnější místo na světě. Pověste si rámečky s fotografiemi nebo si vystavte nějaký předmět, který jste si koupili na dovolené.

Uklízejte

Zní to jako otrava, ale každodenní úklid pomáhá. Nemusíte brát celý dům z gruntu, stačí, když utřete prach, uklidíte kuchyň, urovnáte polštáře na pohovce. Uklizený dům pomáhá v boji se špatnými náladami. Nepořádek v nás vzbuzuje nepříjemné pocity. Pokud chcete uklízet, co nejekologičtěji a nejšetrněji, mrkněte na naše tipy.

Mile překvapte rodinu

Domov vesměs sdílíme s dalšími lidmi. Občas je mile překvapte. Udělejte snídani jen tak, uvařte večeři nebo prostě připravte odpolední čaj či kávu. Uvidíte, že se najednou všichni budou doma cítit lépe, ať už se jedná o členy rodiny, nebo partnera či partnerku.

Udělejte si radost

Nezapomínejte na nákup dekorací. Závěsy, obrázky nebo lampičky, které se vám líbí, dokážou divy. Udělají místnost příjemnější a dodají bytu váš osobní styl. Nábytek často totiž kupujeme ve velkých obchodních domech a pokoje pak mohou vypadat uniformně. Z toho důvodu si kupujte dekorace, které jinde neuvidíte.

Dejte bytu svou osobnost. Foto: istock.com

Zbavte se rozbitých věcí

Pokud máte doma ošoupaný starý nábytek nebo třeba spotřebiče, které nefungují, zbavte se jich. Pohled na poškozené vybavení bytu nenavozuje pozitivní náladu, právě naopak. Pokud se věci dají opravit, třeba v případě nábytku znovu natřít, udělejte to. Budete mít i dobrý pocit, že jste udělali něco rukama.

Rozbité věci opravte! Foto: istock.com

Investujte do pohovky

Kde doma lenošíte? Pokud máte prostředky na nákup nové pohovky, udělejte to. Nemusí být velká nebo rozkládací, měla by být hlavně pohodlná, takže nekupujte to, co se vám zalíbí při první cestě po obchodech. Berte v potaz design, ale také pohodlí. Některé úžasně vypadající gauče jsou opravdu jen na okrasu.

Zacvičte si

Abyste se jen nepovalovali po gauči, vytvořte si denní plán, do něhož zařadíte i pár minut cvičení. Nejlepší je to ráno, když vylezete z postele. Cvičení vás rychle probere a nastartuje den. Večer už býváte unavení a spíš se přesvědčíte, že vlastně deset minut cvičení nepotřebujete. Fyzická aktivita ale zlepšuje náladu.

Zacvičte si. Foto: istock.com

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také