Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Béžová je nová bílá! Pokud jí dáte šanci, bude vypadat útulně i luxusně

Když se řekne béžová v interiéru, starší ročníky si představí normalizační estetiku hnědo-béžových pokojů a mladší generace zase uzívanou nekreativní nudu. Béžová vám ale může skvěle posloužit, stačí jí dát šanci a pozvat ji dál! Takhle úžasně bude béžová u vás doma vypadat.
Vydáno: 06.01.2018
Béžová je nová bílá!
Béžová je nová bílá! Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Neutrální a teplá

Béžová barva má dvě velké výhody. Za prvé je neutrální! Krásně propojí barvy, doplní se s bílou nebo šedou, všemi přírodními tóny, ale nebude si škodit ani s výraznými barvami. Za druhé je příjemně teplá a můžete ji tónovat od šedých podtónů až někam k okrové.

Nová bílá

O béžové se dá říci, že může směle nahradit bílou, to znamená, že vypadá zcela klasicky, neutrálně a hodí se prakticky ke všemu. Navíc skryje malé nečistoty a oděrky lépe než bílá barva. Krásně navozuje pocit přírody v bytě a lichotí jí spojení se dřevem. Kombinujte ji s tmavšími odstíny dřeva, například s ořechem nebo třešní. Moc se naopak nehodí ke dřevu březovému.

Tóny béžové jsou velmi neutrální a hodí se prakticky kamkoliv.
Tóny béžové jsou velmi neutrální a hodí se prakticky kamkoliv.
istock.com

Ztlumí extravaganci

Béžová je tedy základní barva, ale než ji odsoudíme do šuplíku “neutrální, spolehlivá, klasická”, vězte, že se umí i rozšoupnout. To když ji spojíte s něčím výrazným nebo extravagantním. Třeba se zlatou, zářivě zelenou nebo černobílou kombinací.

Zkuste béžovou v kombinaci s výraznými vzory.
Zkuste béžovou v kombinaci s výraznými vzory.

Je pro každého!

Béžová je také unisex a “univěk”. Skvěle poslouží v dámském pokoji, pánské pracovně, dětském pokojíčku i dědečkově knihovně. Jde totiž vždy o její rozvrstvení a kombinace s ostatními prvky interiéru. Může vypadat velice moderně, ale i klasicky. Hodí se do hypermoderního loftu, stejně tak i do zámeckých prostor nebo retro obýváku. V dětském pokoji může být béžový nábytek, který  pěkně zneutralizuje spousty barev okolo na stěnách a kobercích.

Domů vám pustí světlo.
Domů vám pustí světlo.
istock.com

Ideální do koupelny

Naprosto skvělá je béžová v koupelnách. Zvlášť pokud zvolíte moderní velkoformátové dlaždice a hrubým přírodním povrchem. K tomu sklo, chrom a trochu zeleně a máte perfektní koupelnový design – moderní a nesmírně praktický. Béžová totiž skryje vlasy na podlaze i cákance od mýdla na stěnách sprchy. Koupelna bude vypadat pořád skvěle!

Béžová koupelna působí jako lázně.
Béžová koupelna působí jako lázně.
istock.com

Všeho moc škodí

Vyvarujte se ale vymalovat na “béžovo” celý pokoj, nedej bože zkombinovat s béžovým kobercem nebo hnědým nábytkem. Vysoká hra interiérů “tón v tónu” je totiž pro odborníky. Laikům by z toho mohl vyjít opravdu neosobitý a nudný prostor. Někdo to ale umí na jedničku. Inspiraci můžete hledat v interiérech Armaniho nebo Donny Karan, kteří to s béžovými plochami skvěle umí.

Béžová je jemná, elegantní a vůbec ne nudná!
Béžová je jemná, elegantní a vůbec ne nudná!
istock.com

(ku)

Máte raději jinou barvu? Podívejte se na další články inspirativních barevných interiérů:

Žlutá sluší i industriálnímu interiéru...

Žlutá zažene deprese a probudí mysl. V interiéru může vypadat skvostně, přesvědčte se

Spojení modernosti a inspirace historií funguje báječně

Černá barva v interiéru. Smutná a temná? Dejte jí šanci, bude vypadat luxusně

 

Tohle je barva roku 2018

Barvou roku 2018 je „ultrafialová“. Podívejte se, jak ji použít v interiéru

 

Jak doma použít zelenou?

Zelená barva vnese do bytu pozitivní životní energii a pomůže studentům s učením. V kuchyni s ní ale opatrně!

Článek je zařazen v: interiér , styl , inspirace , barva , design , domov , béžová , béžová barva
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama