reklama

Béžová je nová bílá! Pokud jí dáte šanci, bude vypadat útulně i luxusně

skrivaa
6. ledna 2018
Když se řekne béžová v interiéru, starší ročníky si představí normalizační estetiku hnědo-béžových pokojů a mladší generace zase uzívanou nekreativní nudu. Béžová vám ale může skvěle posloužit, stačí jí dát šanci a pozvat ji dál! Takhle úžasně bude béžová u vás doma vypadat.
reklama

Neutrální a teplá

Béžová barva má dvě velké výhody. Za prvé je neutrální! Krásně propojí barvy, doplní se s bílou nebo šedou, všemi přírodními tóny, ale nebude si škodit ani s výraznými barvami. Za druhé je příjemně teplá a můžete ji tónovat od šedých podtónů až někam k okrové.

Nová bílá

O béžové se dá říci, že může směle nahradit bílou, to znamená, že vypadá zcela klasicky, neutrálně a hodí se prakticky ke všemu. Navíc skryje malé nečistoty a oděrky lépe než bílá barva. Krásně navozuje pocit přírody v bytě a lichotí jí spojení se dřevem. Kombinujte ji s tmavšími odstíny dřeva, například s ořechem nebo třešní. Moc se naopak nehodí ke dřevu březovému.

Ztlumí extravaganci

Béžová je tedy základní barva, ale než ji odsoudíme do šuplíku “neutrální, spolehlivá, klasická”, vězte, že se umí i rozšoupnout. To když ji spojíte s něčím výrazným nebo extravagantním. Třeba se zlatou, zářivě zelenou nebo černobílou kombinací.

Je pro každého!

Béžová je také unisex a “univěk”. Skvěle poslouží v dámském pokoji, pánské pracovně, dětském pokojíčku i dědečkově knihovně. Jde totiž vždy o její rozvrstvení a kombinace s ostatními prvky interiéru. Může vypadat velice moderně, ale i klasicky. Hodí se do hypermoderního loftu, stejně tak i do zámeckých prostor nebo retro obýváku. V dětském pokoji může být béžový nábytek, který pěkně zneutralizuje spousty barev okolo na stěnách a kobercích.

Ideální do koupelny

Naprosto skvělá je béžová v koupelnách. Zvlášť pokud zvolíte moderní velkoformátové dlaždice a hrubým přírodním povrchem. K tomu sklo, chrom a trochu zeleně a máte perfektní koupelnový design – moderní a nesmírně praktický. Béžová totiž skryje vlasy na podlaze i cákance od mýdla na stěnách sprchy. Koupelna bude vypadat pořád skvěle!

Všeho moc škodí

Vyvarujte se ale vymalovat na “béžovo” celý pokoj, nedej bože zkombinovat s béžovým kobercem nebo hnědým nábytkem. Vysoká hra interiérů “tón v tónu” je totiž pro odborníky. Laikům by z toho mohl vyjít opravdu neosobitý a nudný prostor. Někdo to ale umí na jedničku. Inspiraci můžete hledat v interiérech Armaniho nebo Donny Karan, kteří to s béžovými plochami skvěle umí.

(ku)

Máte raději jinou barvu? Podívejte se na další články inspirativních barevných interiérů:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: dřevodesigninteriérinteriérystylbarvainspiracedomovbéžová barvabéžováArmaniDKNY
reklama