Bydlení

29. prosince 2019 08:00

Simona Sedláčková

Silvestrovské dekorace z ledu: Vytvořte chladič na sekt i ledové svícny

Také už jste vyrostli z bujarých silvestrovských oslav, kde alkohol teče proudem a každému je jedno, jestli pije ze skleničky od hořčice nebo z kelímku? Pak pro vás máme pár nápadů, kterými určitě překvapíte podobně naladěné přátele, kteří umí ocenit práci, kterou si s přípravou večírku dáte.

Čekáte hosty na soukromý silvestrovský večírek? Staňte se královnou večírků a připravte pro své přátele nezapomenutelný zážitek. Dobré jídlo, skvělé pohoštění i kvalitní alkohol jsou samozřejmost. Přidejte ledové dekorace! Bude to skvělá odměna pro návštěvu, která si pro vás jistě také nějakou pozornost připraví.

Jak vytvořit ledový chladič na sekt

Co budete potřebovat

  1. dvě nádoby
  2. lepenku
  3. větvičky, plody nebo květiny
  4. zahradnické nůžky
  5. vodunejlepší novoroční dárek

Naplňte sklenice

Připravte si dvě nádoby, nejlépe plastové, aby vmrazáku nepraskly. Musí být tak velké, aby se do menší znich vešla láhev salkoholem, který budete chladit.

Na dno větší nádoby vyskládejte trochu větviček, bobulí nebo květů a vložte vnitřní, menší nádobu. Prostor mezi stěnami obou nádob vyplňte opět dekoračním materiálem, který nastříhejte na menší kousky.

Nechte zmrznout

Slepte stěny obou nádob tak, aby nedošlo kjejich posunutí. Prostor mezi nádobami sdekoracemi zalijte vodou a vše opatrně uložte do mrazáku. Druhý den, pod proudem studené vody, nádoby odstraňte. Vzniklý chladič na sekt podložte miskou, do které bude postupně odkapávat tající led.

Chladič zmisky a plechovky

Na výrobu chladiče na sekt můžete využít i misku a plechovku, naplněnou například štěrkem nebo menšími kameny, které podle našeho názorů poslouží ještě lépe než lepenka.

Barevné ledové kostky

Do tvořítek na led přidejte okurky, citrony, jahody nebo jiné ovoce či zeleninu, podle toho, do jakého nápoje jsou kostky určeny.

Míchátka na alkohol

Půvabná míchátka můžete vytvořit i zkvětin, pokud jste si jisti, že jsou zdravotně nezávadné, tedy že nejsou jedovaté. Led se přeci jen po chvíli rozpustí a květiny zůstanou ve skleničce spitím.

Ledové svícny

Svícny na svíčky se příliš nehodí pro vnitřní prostory, ale můžete je postavit za okno, kde jim to bude náramně slušet. Postup výroby je stejný, jako u chladiče, jen použijte menší nádoby.

Pokud chcete ještě přátele překvapit originálním přáním do nového roku, tipy na nejkrásnější PF najdete zde.


Přečtěte si také