Velikonoce v souladu s matkou přírodou: Vyrobte si elegantní dekorace z přírodních materiálů

Velikonoční dekorace a výzdoba pro všechny, kteří milují přírodní materiály, čisté tvary a precizní zpracování, a kterým nic neříká složitost, zdobnost, lesk a třpyt. Velikonoce ve stylu natur potěší milovníky tlumených přírodních tónů barev, a především jedince s fantazií.

Velikonoce ve stylu natur mají své kořeny vtradičních tvarech lidových velikonočních dekorací a zároveň se do nich prolíná velká obliba jednoduchého severského designu, který knám vposledních letech proniká stále více. Možná i proto, že nabídka trhu je tak moc pestrá, až si paradoxně vybíráme to nejjednodušší. Natur Velikonoce si vystačí smálem, a přesto dýchají kouzelnou poetickou atmosférou.

Lehké jako peříčko

Není nic přirozenějšího než velikonoční vajíčka zdobená ptačím peřím. Projděte se po lese nebo po parku a uvidíte, kolik jich najdete. Na skořápky vyfouklých vajíček je můžete jen tak přivázat tenkým provázkem nebo nalepit tekutým disperzním lepidlem typu herkules.

A zase ta peříčka

Zjednoduchého tvaru vajíčka vykouzlíte zajíce raz dva. Stačí mu jenom jednoduše vykouzlit uši zptačích pírek. Nejlépe se vám bude pracovat svajíčky polystyrenovými, ale ta nebudou mít spřírodním stylem mnoho společného. Lepší variantou budou vejce sádrová nebo betonová.

Tradiční osení

Klasické, doma vyseté osení nesmí na Velikonoce chybět, protože snad nic jiného nedokáže tak symbolizovat probouzející se přírodu a nový život.

Mini vázičky ze skořápek

Při rozklepávání vajíčka si dejte pozor, aby vám zůstala vcelku větší část skořápky. Tu pak můžete využít jako mini vázičku na jarní květiny, ale můžete do ní i drobnější květiny přímo zasadit.

Dekorace na stůl

Květiny na slavnostní velikonoční stůl nemusí hýřit barvami. Objevte krásu vprobouzejících se cibulích narcisů nebo právě čerstvě vykvetlých modřenců vnetradiční bílé barvě.

Slavnostně prostřeno

Na svátečním stole nesmí chybět ani prostírání, které ve všedních dnech možná ani nepoužíváte. Jednoduché lněné prostírky si zaslouží i drobnou ozdobu, například obyčejná vajíčka, vystřižená zpapíru.

Dřevěné korálky

Krása přírodního dřeva skvěle vynikne na jednoduchých ozdobách. Zajíčky jednoduše slepte zdřevěných korálků a uši mohou být ztenké plsti.


Přečtěte si také