Ozdobte si velikonoční stůl jarními cibulovinami ve skle

Nejkrásnější svátky jara si zaslouží i kouzelné květinové dekorace. Propláchněte cibulovinám kořínky a předveďte je v celé parádě. Ukážeme vám, jak na to.

Hyacinty a modřence ve skleněné kouli

Vyberte si vkvětinářství jen mírně nakvetlé a silné rostliny. Úplně stačí, když budou hyacinty i modřence květy jenom mírně ukazovat, protože jakmile je přenesete do teplé místnosti a zalijete, porostou a vykvetou velmi rychle.

Cibuloviny opatrně vyklepněte zkvětináčku a pod proudem vody propláchněte kořínky. Usaďte je doprostřed skleněné koule a okolo vyskládejte mech, aby rostliny pevně stály a nepadaly ke straně.

1. Varianta: Doplněk zmodřínových šišek

Připravte si větší množství malých modřínových šišek a vyskládejte je do skleněné koule okolo hyacintů a modřenců.

2. Varianta: Doplněk zkočiček

Jako druhou variantu můžete využít vrbové větve srozkvetlými kočičkami. Větve opatrně stočte do kruhu a vložte do skleněné koule.

Obě varianty se hodí jak do tradičního, tak do moderního interiéru. Je jen na vás, která se vám více líbí.

Cibuloviny ve skleněné míse

Cibuloviny, vtomto případě narcisky a modřence, nemusí být celé za sklem. Vnízkých miskách jim to bude slušet úplně stejně.

Usaďte narcisky na kamínky

Místo mechu, můžete využít i drobné kamínky, tzv. kačírek, který koupíte vmenších sáčcích vhobby marketech nebo ve stavebninách. Tam ale bude balení o poznání větší.

Zahrádka vláhvi od okurek

Krásnou velikonoční dekoraci můžete vytvořit i zcibulovin a vajíček. Nejvíce jim to bude slušet opět na mechu, ale vystačí si i s holým zahradním substrátem.


Přečtěte si také