Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

10 finalistů soutěže Proměňte svůj byt s Prima livingem. Komu dáte svůj hlas?

Tři soutěžící dostanou od designové školy Interier design škola INTERMEZZO návrh proměny svého obývacího pokoje.
Vydáno: 12.11.2015
Kdo dostane proměnu?
Kdo dostane proměnu? Autor: archiv autorů
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komu máme věnovat návrh proměny obývacího pokoje, resp. obývacího pokoje s kuchyňským koutem? Rozhodnete vy, čtenáři webu Prima living. Projděte si 10 obývacích pokojů našich soutěžících.

Na webu Prima living jsme vyhlásili soutěž, jejíž tři vítězové dostanou od webu Prima living a designové školy Interier design škola INTERMEZZO návrh proměny svého obývacího pokoje, resp. obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Do neděle 8. listopadu 2015 jste nám posílali své přihlášky s fotkami stávajícího stavu, respektive stavební plány svého budoucího obývacího pokoje. Plus stručný popis, jak by měl váš budoucí obývací pokoj vypadat.

Ze zaslaných přihlášek jsme vybrali deset finalistů. Hlasováním v anketě můžete jednomu z nich dát svůj hlas. Tři soutěžící, kteří získají nejvíce hlasů, dostanou od Interier design školy INTERMEZZO návrh proměny svého obývacího pokoje, resp. obývacího pokoje s kuchyňským koutem.

Samozřejmě nejvýraznější proměna bude u bytů/domů, které jsou momentálně v nejhorším stavu. Tam bude přínos designéra nejmarkantnější.

Z jednoho počítače lze hlasovat pouze 1x za den.

ZDE klikněte a můžete hlasovat pro jednoho z finalistů.

Tady si vyberte jednoho z 10 finalistů:

1. Pavlína Říhová

Náš obývací pokoj je spojený s kuchyňský koutem. Protože byl byt bez kuchyňské linky, musela jsem jako první a co nejrychleji kuchyň zařídit, abych mohla bydlet. Dispozice bytu můžete vidět v přiloženém souboru "plán bytu", ale rozmístění nábytku neodpovídá skutečnosti.

Mezi mé oblíbené patří barvy spíše přírodní – hnědá, žlutá, béžová atd. Chtěla bych, aby byl interiér bytu teplý a útulný. Ráda bych měla v obýváku stěnu z kamene. Vzhledem k tomu, že kuchyň byla dělaná opravdu hodně narychlo, není úplně dle mých představ, ale líbí se mi. Nemám ale vůbec žádnou představu, jak ji zkombinovat s obývacím pokojem, aby to k sobě ladilo. Proto se taky hlásím do této soutěže. Styl interiéru můžete tak trochu vyčíst i z přiložených fotek, ale nábytek se bude komplet měnit, je ze starého bytu.

2. Veronika Kočí

Obývací pokoj je propojený s kuchyní, ta je nová. Hotová však ještě zcela není. Rádi bychom ještě rozšířili ukládací prostory kuchyně na protější straně. Případně umístili nějaký snadno složitelný stolek, dvě židle na rychlou snídani/svačinu. Rádi bychom v místnosti nazvané obývací pokoj spojili spoustu věcí. Měla by zde být jídelna, "ložnice" pro nás rodiče, pracovna a obývací pokoj. Případně nějaký malý koutek na spoustu hraček. Pokoj, který dnes slouží jako ložnice by měl být časem dětský pokoj, a proto už bychom rádi počítali s možností pravidelného denního spaní rodičů v obývacím pokoji. Jestli řešit situaci pomocí sklápěcí postele ve skříni? Určitě bychom se rádi vyhnuli spaní na gauči. Pracovnou je míněn stůl na počítač, tiskárnu a židle k tomu. Ráda bych místo využila i na rozložení knih, vypisování poznámek, šití, atd. Když je na stole počítač, už se tam člověk s něčím jiným moc dobře nevleze. Máme rádi styl jednoduchý, bílá, dřevo.

3. Libuše Janáčková

Místnost má rozměry 420 x 345 cm. Okno, pod kterým je umístěn radiátor, je na jižní stranu. Vstup do místnosti je probourán v nosné zdi z chodby bytu a jeho šířka je 73 cm. Tato šířka je omezena hlavními vstupními dveřmi a komínovou šachtou. Původní vstup do místnosti je z vedlejší ložnice a je z obou stran opticky zakryt nábytkem, neboť musí zůstat zachován z důvodu stěhování nábytku. Podlaha je původní parketová po rekonstrukci. V místnosti musí být zachován jídelní kout. Původní dispozice bytu 2+1 byla upravena na 3+1, kdy kuchyň byla umístěna do původní chodby a z kuchyně vznikl dětský pokoj. V bytě žijí 3 dospělé osoby ve věku 51, 48 a 21 let. Několikrát do roka se tento počet zvýší na 6 dospělých osob s možností přespání, které je v současné době řešeno rozkládací sedačkou. Upravená dispozice bytu 2+1 o 52 m2 plní funkci rodinného domu s garáží, sklepem a spíží.

Sedačka tedy musí být rozkládací z důvodu možnosti přespání návštěv. Na zachování současného nábytku netrváme. Preferujeme nábytek s velkým množstvím úložných prostor světlé barvy. Stěny místnosti taktéž světlé.

4. Alice Löblová

Obývací pokoj je cca 18m2 velký, má jedno okno s dveřmi na zahradu. Kuchyň má jedno okno a je cca 15m2 velká. Ráda bych propojila kuchyň s obývákem. Ta stěna mezi kuchyní a obývacím pokojem je nosná a ráda bych tam pouze otvor cca 2m široký, tedy původní dveře by se zadělaly a jen posunuly a rozšířily trochu vedle.

Mám ráda vintage styl – cokoliv retro, ráda bych tu zaoblenou Gorenje ledničku s madlem a nějaký dřevěný příborník – ten starý s vitrínkou na nádobí. Jinak barvy mám ráda bílou, červenou a hnědou.

5. Michaela Hájková

V budoucím obývacím pokoji jsou téměř proti sobě dvoje dveře (90 cm), otvírající se do místnosti a na zdi kolmo je okno (183 cm). Místnost má rozměry (bráno z leva do prava) 368 cm x 392 cm x 368,5 cm x 387 cm, výška je cca 216 cm. Jedná se o pokoj ve starém domě, tudíž zde nejsou pravé úhly.

Chtěla bych nábytek spíše tmavě hnědý, doplněný o bílou barvu, aby ladil s knihovnou, která je umístěna ve výklenku (h x š 34 cm x 186,5 cm). Mám ráda tyrkysovou barvu, uvažovala jsem o takové barvě na zeď, ale nyní bych se přikláněla spíš k béžové a tyrkysovým doplňkům/dekoracím. Přemýšlím o odstranění jedněch dvěří, příjde mi, že opticky místnost zmenšují. Jelikož mám malého syna, potřebujeme i nějaký hrací koutek, kde se dají uschovat jeho poklady. Co se týče pracovního koutu, časem bych ráda vyměnila stolní PC za notebook, takže by pracovní stůl nebyl potřeba, ale než k tomu dojde, bude to nějakou chvíli trvat.

Celkově bych chtěla útulný pokoj, ale nemám ráda moc věcí na poličkách a takových těch zbytečností, které přidělávají práci při úklidu.

6. Jakub Stavianis

Jedná se o prázdný byt 1+1 (34 m²). Příčka mezi pokoji by šla eventuálně častečně vybourat tak, že by vznikl 1+kk. V rohu současné kuchyně (vpravo) se nachazí komín, uvažuji o napojení krbových kamen. (voda, odpady, elektrika se budou dělat podle nové dispozice.)

Vzhledem k tomu, že byt působí tmavým dojmem, volil bych řešení, které byt prosvětlí. Preferoval bych skandinávský styl. Je mi 26 let a bude to mé první samostatne bydlení. Postel bych nechtěl v patře, vyhovovalo by mi pódium.

7. Lukáš Kounovský

1x dveře a 1x velké okno uprostřed. Líbí se mi industriálně rustikální styl.

8. Martina Páchová

S manželem čekáme první přírůstek do rodiny, a proto jsme se rozhodli o koupi tohoto bytu (ten současný je pro nás již malý). Obývací pokoj má 20,5 m2 (na straně půdorysu 3,48 m je okno viz nákres a fotky). Kuchyň má nyní 12,4, m2 (na straně půdorysu 4,47 m je okno viz nákres a fotky). Plocha 4,1 m2 je umakartové jádro s WC a koupelnou, které také musíme předělat. Je tedy teď na nás, jestli bude kuchyň ve tvaru L, U atd., jsme však bezradní a nevíme jak. Byli bychom moc rádi za vaši pomoc a nápady.

Asi nejvíce se nám líbí přírodní barvy, různé odstíny béžové, bílá, zelená, ale i šedivá, červená. Upřednostňujeme vše praktické, žádné kýče. Důležité je pro nás přizpůsobit prostor pro malé děti (výběr nábytku, rozmístění apod.). Nejspíš minimalismus, vzdušnost, dobré osvětlení? Necháme si poradit.

Co bychom rádi v prostoru kuchyně je jídelní kout a kuchyňská linka. Lednička, plynový sporák, myčka a aby se nám vešel na pracovní desku kuchyňský robot a rychlovarná konvice. A pak nějaký prostor na běžné vybavení a vaření. Co bychom rádi do obývacího pokoje: velkou knihovnu (máme spoustu knížek), sedací soupravu (rozkladádací na spaní pro návštěvy), pracovní kout na 2 PC, nějaké skříňky (na deskové hry, dokumenty, fotoalba).

9. Jana Mařincová

Jedná se o obývající pokoj spojený s kuchyní ve tvaru L.
• vstup do místnosti dveřmi o rozměru 80 cm – jediný vstup do obou místností – otevírání pravé (ke zdi),
• po vstupu do místnosti po pravé straně po celé délce stěny nika – výklenek o hloubce 44 cm a výšce 220 cm,
• mezi obývacím pokojem a kuchyní byla původně příčka, která byla zbourána, zůstala zachována pouze část o rozměru 136 cm,
• pokoj disponuje jedním samostatným oknem v kuchyni, dále na stejné stěně okno spojené s dveřmi na balkón (viz plánek),
• kuchyňská linka zabírá zadní stěnu pokoje, na ni navazuje samostatná místnost, do které vedly původně dveře a tyto byly odstraněny – špajz,
• rozvody vody pouze na této straně místnosti (z druhé strany navazuje záchod a koupelna),
• osvětlení – dva výstupy – jeden nad kuchyňským stolem a druhý nad konferenčním stolkem,
• celek bude sloužit jako kuchyně, navazující jídelní část + odpočinková část – pracovnu není nutné zakomponovat.

Před nedávnem jsme si s přítelem pořídili náš první společný byt. Jedná se o byt starší, v cihlovém domě, proto byla nutná částečná rekonstrukce. Částečně jsme zbourali příčku v kuchyni, vybourali staré dveře, položili v celém bytě novou podlahu – vinyl. Co se týká obývací části, zůstala kuchyňská linka po původních majitelích, obývací pokoj jsme zařídili nábytkem z předchozího bydlení. Rádi bychom si časem místnost zařídili podle našich představ, rádi bychom bílou kuchyň s deskou v barvě dubu v kombinaci s mozaikou.. Mým snem vždycky bylo mít velký ostrůvek uprostřed, ale nevím, jestli to dispozice místnosti umožní. Ohledně rozmístění nábytku v obýváku nemáme žádné konkrétní preference – chtěli bychom, aby ladil s kuchyní, byl spíš v neutrálních barvách, ale líbily by se nám výrazné barvy na doplňcích (tapeta, výmalba, židle, atd. ), které by prostor rozsvítily. Sedačku z obrázku bychom rádi zachovali.

10. Veronika Kawuloková

Kuchyň spojená s obývacím prostorem, v rodinném domě – dřevostavbě. Jedná se o novostavbu, v současné době se instalují teprve okna. Prostor je poměrně velký cca 10 x 6 m cca + kousek cca 70 m2 a nějak si nevíme rady, co s tím. (Pozn. mezi prostorem pro schodiště a obývacím pokojem už není žádná zeď, pouze ze zdi jde kousek vaznic cca 50 cm.)

Strop nad trámy bude určitě dřevěný – jasan světlý. Rádi bychom aspoň částečně zachovali ráz zdí – tedy dřevěné hranoly vybělené v obývací části, v kuchyni zejména kolem a nad linkou by bylo dobré dřevo zakrýt kvůli nečistotám atd. Přemýšleli jsme nad kamenem na podlahu a desku linky v jednotném designu. Líbí se nám přírodní materiály – kámen, dřevo, kůže, sklo apod. Chceme čistý prosvětlený prostor, ale útulný a dobře udržovatelný. V dřevostavbách je navíc problémem světlo, líbilo by se nám i osvětlení z boku tedy ze zdí. Přemýšleli jsme nad oboustraným krbem – prostup světla i tepla. Líbí se nám i kontrasty. Naším cílem je v podstatě mít tradiční roubenku zvenku a moderní prostor s přírodními materiály uvnitř.

Nechcete se vracet na začátek článku, abyste mohli hlasovat? Pak i ZDE můžete hlasovat pro jednoho z finalistů.

 

Intermezzo-logo Foto:

Interier design škola INTERMEZZO
Interier design škola INTERMEZZO, specializující se na vzdělávání dospělých, získala na své kurzy interiérového designu akreditaci MŠMT jako první v České republice. V interier design škole INTERMEZZO na vás čeká přátelské prostředí a profesionální vyučující. Individuální přístup je zajištěn maximálním počtem 8 studentů ve skupině. Teorie je od začátku vzniku školy propojena s praxí, každý student dlouhodobého kurzu má svého prvního reálného klienta. Ať toužíte rozvíjet vlastní zájem o design interiéru a zlepšovat své dovednosti, nebo se chcete interierovému designu věnovat profesionálně, v interier design škole najdete kurzy podle svých požadavků. Škola nabízí i krátkodobé kurzy, dekoratérské kurzy, kurzy večerní i firemní školení. Přijďte se do Intermezza podívat na den otevřených dveří a přesvědčte se sami, že studovat v Interier design škole Intermezzo se vyplatí.

Veškeré údaje o soutěži jako je harmonogram a pravidla najdete v tomto článku.

Herní řád ZDE.

(web)


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama