Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

10 tipů, jak si prodloužit léto. A jeden navíc pro zdraví

Prázdniny jsou v plném proudu a jen největší pesimisté už přemítají o tom, že podzim tady bude coby dup. Nejenom jim přinášíme pár nápadů, jak si slunečnou atmosféru přenést i do období, kdy nastoupí chlad a plískanice.
Vydáno: 29.07.2014
Léto budiž pochváleno
Léto budiž pochváleno Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jedním ze symbolů léta jsou bezesporu vlčí máky. Tyhle jasně červené jednoleté rostlinky kvetou celé léto a při procházkách na ně narazíme téměř všude, třeba podél polních cest nebo na rumištích. Jejich korunní plátky jsou neuvěřitelně jemné, ale možná nevíte, že mají velikou léčivou sílu. Ještě do konce července máte ideální příležitost, připravit se na podzimní chřipkové epidemie nebo nachlazení – za slunného počasí si natrhejte okvětní lístky vlčího máku, ve stínu je pěkně rozložte a nasušte a potom v suchu a temnu uskladněte. Čaj z nasušených květů můžete vyzkoušet při chorobách dýchacích cest, úlevu by měl přinést například při dráždivém kašli.

Pokud nejste vyznavačem lidového léčitelství nebo máte opravdu pevné zdraví, prohlédněte si naši fotogalerii a objevte další způsoby, jak si doma léto vykouzlit i v zimních plískanicích. Vlčí mák je totiž jedním z věčně oblíbených letních dekorů.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Tapeta Eijffinger kolekce Fleurique – k dostání v Epes Rádes Shop6

Pozvěte si přírodu domů

Na hraně kýče

Tipy na doplňky se zvířecími motivy

Kolik si jich k snídani dáte?

Koberec jako volské oko. A další vtipné motivy

Tak takovéhle okno, to je přímo vstup do jiné časové dimenze

Nástěnné hodiny jako krajka? Velký přehled hodin


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama