reklama

10 tipů, jak si prodloužit léto. A jeden navíc pro zdraví

zidkovm
29. července 2014
Prázdniny jsou v plném proudu a jen největší pesimisté už přemítají o tom, že podzim tady bude coby dup. Nejenom jim přinášíme pár nápadů, jak si slunečnou atmosféru přenést i do období, kdy nastoupí chlad a plískanice.
reklama

Jedním ze symbolů léta jsou bezesporu vlčí máky. Tyhle jasně červené jednoleté rostlinky kvetou celé léto a při procházkách na ně narazíme téměř všude, třeba podél polních cest nebo na rumištích. Jejich korunní plátky jsou neuvěřitelně jemné, ale možná nevíte, že mají velikou léčivou sílu. Ještě do konce července máte ideální příležitost, připravit se na podzimní chřipkové epidemie nebo nachlazení – za slunného počasí si natrhejte okvětní lístky vlčího máku, ve stínu je pěkně rozložte a nasušte a potom v suchu a temnu uskladněte. Čaj z nasušených květů můžete vyzkoušet při chorobách dýchacích cest, úlevu by měl přinést například při dráždivém kašli.

Pokud nejste vyznavačem lidového léčitelství nebo máte opravdu pevné zdraví, prohlédněte si naši fotogalerii a objevte další způsoby, jak si doma léto vykouzlit i v zimních plískanicích. Vlčí mák je totiž jedním z věčně oblíbených letních dekorů.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: zdravílétopodzimmák vlčí
reklama