Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

15 skvělých tipů, jak vystavit fotky na stěně

Vlastní fotky vnášejí do domova jedinečnou atmosféru.
Vydáno: 14.01.2015
Místo prádla obrázky
Autor: www.modcloth.com Místo prádla obrázky

Máte desítky, možná stovky nádherných momentek z dovolených, výletů, důležitých výročí, ale leží ladem hezky někde na flešce, hard drivu počítače či stále ještě ve foťáku a pomalu na ně padá pomyslný prach zapomnění. Jak je znovu oživit? Máme pro vás několik originálních nápadů.

Možností máte několik a svou rozmanitostí se hodí pro každý interiér. Hodně záleží na kvalitě snímků, na jejich velikosti, a pak taky samozřejmě na tom, kolik se jich rozhodnete vystavit a kolik místa jim na stěně věnujete.

Můžete jít cestou mozaiky rámů rozmanitých stylů, tvarů i velikostí. Vyžaduje to sice jistou dávku fantazie a odvahy, ale můžete si lehce pomoci, když si tvary jednotlivých rámů nejdřív vystřihnete z tvrdého papíru a na stěnu si je rozmístíte nejprve nanečisto.

Pokud si  chcete nejprve vyzkoušet, jak budou obrazy na stěně vypadat, použijte tvrdý papír
Autor: clickinteriores.com.br Pokud si chcete nejprve vyzkoušet, jak budou obrazy na stěně vypadat, použijte tvrdý papír

 

Nebo pokud si nevěříte, že máte potřebný cit pro věc, můžete využít způsob neméně designově elegantní, a to je ponechat všechny fotky ve stejné velikosti a umístit je zcela symetricky do většího rámu. Jestli ten rám bude starý a oprýskaný a fotky do něj pověsíte pomocí dřevěných kolíčků a kusu motouzu, nebo fotografie necháte zasklít dovnitř hladkého moderního rámu, to už je zcela na vás a na zařízení vašeho bytu.

 

Samozřejmě se můžete obejít i zcela bez rámů. Fotografie lze přidělat rovnou na stěnu – pověsit je na natažené provázky, nebo pokud se chcete vyhnout jejich ohýbání a poničení, můžete je nechat nejprve zapaspartovat a pak pověsit na natažené provázky. Můžete je na stěnu taky přilepit oboustrannou lepicí páskou a vytvořit symetrickou koláž včetně možnosti propojit je s dalším objektem – například starými nástěnnými hodinami viz naše galerie.

Záleží zkrátka jen na vaší fantazii!

(kar)

Mohlo by vás zajímat:

Svěží usínání

Obrázek na stěnu? Co třeba dělený?

Tak takovéhle okno, to je přímo vstup do jiné časové dimenze

Nástěnné hodiny jako krajka? Velký přehled hodin

Na hraně kýče

Tipy na doplňky se zvířecími motivy

Článek je zařazen v:

reklama