Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

5 nejlepších příběhů z Jak se staví sen. Už brzy se můžete těšit na nové díly

Jak se staví sen nepřináší jen proměny českých domovů, ale také příběhy. V druhé Extra sérii se jich sešlo opravdu hodně. Podívejte se, jak jsme stavěli sen těm, kteří si to opravdu zaslouží.
Vydáno: 03.12.2018
Paní Vlaďka dostala nový domov
Autor: archiv Prima Paní Vlaďka dostala nový domov
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A budeme stavět dál. Již v únoru se vrací Jak se staví sen na obrazovky Primy. Zatím si připomeňte ty nejzajímavější příběhy z poslední sezóny.

Garsonka byla jako vězení

Pan Jiří to neměl v životě jednoduché. V roce 1989 začal trpět epileptickými záchvaty a propadl alkoholismu, kvůli kterému ho opustila partnerka i s dcerou. Jiří přišel o životní optimismus a závislost na alkoholu ho dovedla až do léčebny. Je v invalidním důchodu a většinu peněz utratí za léky. Do jak se staví sen pana Jiřího přihlásila jeho maminka. Naši designéři proměnili garsonku, která byla pro pana Jiřího spíše vězením než domovem v optimistický byt s pohodlným gaučem a zajímavou knihovnou. Z „cely“ se tak stala garsonka pro intelektuála, který rád čte.

Podívejte se, jak se proměna vydařila:

Bezbariérový byt pro školačku

Andrejka se narodila drogově závislé matce, která ji nechala v porodnici. Když jí byl jeden rok, vzala si ji do péče paní Jitka. Její manžel ale situaci nevydržel a tak Jitka s Andrejkou zůstaly samy. Bydlí v malém bytě, který nevyhovoval potřebám tělesně postižené Andrejky. Úpravou prošel nejen obývací pokoj, který je nově propojený s kuchyní, ale také koupelna, která je nyní bezbariérová. Do pokojíčku se dostala i fototapeta s Andrejčinou oblíbenou kapelou One Direction.

Podívejte se:

Domov pro handicapovanou Vlaďku

Nejprve jí léčili zánět, ale nakonec se ukázalo, že má Vlaďka v zápěstí zhoubný nádor a že jediným řešením je amputace. Vlaďka je opravdová bojovnice, prožila ne zrovna šťastné manželství s alkoholikem, který ji tyranizoval, ale nevzdává se. Chtěla, aby byt byl světlý a moderní. Designéři jí také splnili přání mít kuchyň, kde by se dobře vařilo i handicapovanému člověku.

Podívejte se, jak to u Vlaďky vypadá nyní:

Bydlení pro osmičlennou rodinu

Designéři dokázali proměnit i dům osmičlenné rodiny tak, aby byl moderní a zároveň inspirovaný přírodou. Jediným požadavkem bylo zachování závěsné postele v obývacím pokoji, zbytek musel pryč. Vznikl světlý domov s velkou rodinnou pohovkou laděný do odstínů zelené a hnědé. Interiér doplnily velké fototapety s motivem březového lesa nebo nařezané kulatiny.

Koukněte se ke Kobližkům domů:

Bydlení pro maminku s dcerou a dvěma pejsky

Všichni čtyři spávali v jedné posteli a byt vypadal depresivně. To naši designéři změnili a vytvořili světlý i když malý byt, který může maminka s dcerou i pejsky sdílet. Oddělil se prostor na spaní, který získal velký úložný prostor, od kuchyně a obývacího koutu. Rodina si rekonstrukci nevyhovujícího bytu nemohla dovolit, ale nakonec má moderní domov se zajímavou dekorací z živých rostlin na stěně.

Podívejte se dovnitř:

Článek je zařazen v: JSSS , Jak se staví sen , proměna , příběh , domov
Reklama