Bydlení

3. prosince 2018 15:16

redakce Prima Zoom

5 nejlepších příběhů z Jak se staví sen. Už brzy se můžete těšit na nové díly

Jak se staví sen nepřináší jen proměny českých domovů, ale také příběhy. V druhé Extra sérii se jich sešlo opravdu hodně. Podívejte se, jak jsme stavěli sen těm, kteří si to opravdu zaslouží.

A budeme stavět dál. Již vúnoru se vrací Jak se staví sen na obrazovky Primy. Zatím si připomeňte ty nejzajímavější příběhy zposlední sezóny.

Garsonka byla jako vězení

Pan Jiří to neměl vživotě jednoduché. Vroce 1989 začal trpět epileptickými záchvaty a propadl alkoholismu, kvůli kterému ho opustila partnerka i sdcerou. Jiří přišel o životní optimismus a závislost na alkoholu ho dovedla až do léčebny. Je vinvalidním důchodu a většinu peněz utratí za léky. Do jak se staví sen pana Jiřího přihlásila jeho maminka. Naši designéři proměnili garsonku, která byla pro pana Jiřího spíše vězením než domovem voptimistický byt spohodlným gaučem a zajímavou knihovnou. Z „cely“ se tak stala garsonka pro intelektuála, který rád čte.

Podívejte se, jak se proměna vydařila:

Bezbariérový byt pro školačku

Andrejka se narodila drogově závislé matce, která ji nechala vporodnici. Když jí byl jeden rok, vzala si ji do péče paní Jitka. Její manžel ale situaci nevydržel a tak Jitka sAndrejkou zůstaly samy. Bydlí vmalém bytě, který nevyhovoval potřebám tělesně postižené Andrejky. Úpravou prošel nejen obývací pokoj, který je nově propojený skuchyní, ale také koupelna, která je nyní bezbariérová. Do pokojíčku se dostala i fototapeta sAndrejčinou oblíbenou kapelou One Direction.

Podívejte se:

Domov pro handicapovanou Vlaďku

Nejprve jí léčili zánět, ale nakonec se ukázalo, že má Vlaďka vzápěstí zhoubný nádor a že jediným řešením je amputace. Vlaďka je opravdová bojovnice, prožila ne zrovna šťastné manželství salkoholikem, který ji tyranizoval, ale nevzdává se. Chtěla, aby byt byl světlý a moderní. Designéři jí také splnili přání mít kuchyň, kde by se dobře vařilo i handicapovanému člověku.

Podívejte se, jak to u Vlaďky vypadá nyní:

Bydlení pro osmičlennou rodinu

Designéři dokázali proměnit i dům osmičlenné rodiny tak, aby byl moderní a zároveň inspirovaný přírodou. Jediným požadavkem bylo zachování závěsné postele vobývacím pokoji, zbytek musel pryč. Vznikl světlý domov svelkou rodinnou pohovkou laděný do odstínů zelené a hnědé. Interiér doplnily velké fototapety smotivem březového lesa nebo nařezané kulatiny.

Koukněte se ke Kobližkům domů:

Bydlení pro maminku sdcerou a dvěmapejsky

Všichni čtyři spávali vjedné posteli a byt vypadal depresivně. To naši designéři změnili a vytvořili světlý i když malý byt, který může maminka sdcerou i pejsky sdílet. Oddělil se prostor na spaní, který získal velký úložný prostor, od kuchyně a obývacího koutu. Rodina si rekonstrukci nevyhovujícího bytu nemohla dovolit, ale nakonec má moderní domov se zajímavou dekorací zživých rostlin na stěně.

Podívejte se dovnitř:


Přečtěte si také