Autoservis v Bordeaux proměnili v bydlení ve skandinávském stylu

zidkovm
30. srpna 2016
Návrhářka interiérů zařídila pro svou rodinu moderní bydlení v bývalé autodílně a nasbírala při tom zajímavé zkušenosti pro svou práci
reklama

Aurore Le Léannecová a její muž hledali větší domov pro svou rodinu. Návrhářka interiérů si přála starý dům nebo byt před renovací, který by si zařídili podle svých představ. Byt, který našli, se nachází v přízemí starého třípatrového domu uprostřed Bordeaux. Od 30. let tu byla autodílna a předtím poštovní úřad s koňskou stájí. Mladá Francouzka, která se rozhodla podnikat jako návrhářka interiérů, v nadcházející rekonstrukci spatřila příležitost získat cenné zkušenosti. „Bylo to téměř neobyvatelné, mezipatro bylo dokonce po strop plné sena,“ vybavuje si návrhářka Le Léannecová. Domov posléze zařídila ve svém oblíbeném skandinávském stylu s industriálními prvky.

Cesta do bytu vede přes několik schodů. Stěnu nalevo Le Léannecová natřela barvou na školní tabule, tu protilehlou vyzdobila zarámovanými obrázky a zrcadly různých velikostí, tvarů i barev. Nahoře se přes předsíňku jde do kuchyně, z níž jsou přístupné všechny ostatní pokoje.

Zajímavým prvkem obývacího pokoje je litinové spirálové schodiště. Le Léannecová je koupila od francouzského obchodníka. „Je to replika jednoho modelu z roku 1880. Schodiště vám dodají po dílech, které můžete sami zkompletovat. Umělecký kovář nám k tomu dodělal ještě patřičné zábradlí,“ popisuje návrhářka. Bílá stěna v obývací zóně tvoří ideální pozadí, na kterém skvěle vyniká jednobarevný obraz kombinující matnou a lesklou černou – což je i odstín židlí i schodiště.

Jídelnu tvoří dvojice bistro stolků se starými litinovými nohami. Kovové židle Maisons du Monde dovádějí industriální styl k dokonalosti. Obývací zónu zásadně ozvláštňuje její čtyři a půl metru vysoký strop stejně jako stará kamenná stěna. „Byla dost zašlá. Kámen po kameni jsme ji drhli drátěným kartáčem a snažili jsme se zachovat co nejvíc původních kamenů, protože jejich béžová barva se žlutým tónem působí krásně teple a přátelsky,“ vysvětluje návrhářka.

Konferenční stolek je podomácku vyrobený. Sestává z metr velké čtvercové desky vyříznuté ze starých vrat od stodoly, kterou Le Léannecová doplnila o kolečka ze železářství. V kombinaci se světlým vlněným kobercem krásně protepluje celou místnost. Podlaha je dubová.

Spirálové schodiště vede do mezipatra, kde si návrhářka interiérů zařídila pracovní kout. V patře je pak privátní zóna včetně šatny, WC, koupelny, ložnice rodičů a dětského pokoje. Také tam manželé nechali položit dubové parkety. Ložnici vymalovala chladným tónem, který podtrhuje industriální pojetí dané už kovovými závěsnými svítidly. Sokl nad hlavou se zásuvkami nocležníkům slouží k dobíjení telefonů. I v ložnici manželé obnažili a zrenovovali kamennou stěnu.

Přímo pod velkým oknem ložnice je lavice, z níž se dá pohodlně vyhlížet ven, anebo si na ní třeba natahovat punčochy. Místnost zdobí dekorační hvězdy i zavěšený pás tapety.

Další dekorační prvky a tlumené odstíny šedé, či barvy dřeva, vnášejí skandinávský styl i do dětského pokoje. Zrcadlo v bronzovém rámu je z rodinné pozůstalosti a kontrastuje se zbývajícím zařízením.

Autor: Christine Sanchez Gaspard

Foto: Julien Fernandez

Zde bydlí na 85 m² návrhářka interiérů Aurore Le Léannecová s mužem a dítětem

Von Au50bis Bordeaux - Mehr Fotos: Wohnideen

Předtím: V domě, kde se předmětný byt nachází, byla dříve pošta i koňská stáj a od 30. let autodílna

Von Au50bis - Finden Sie moderne Treppenhaus-Ideen

Potom: Cesta do bytu vede přes několik schodů. Stěnu nalevo Le Léannecová natřela barvou na školní tabule, tu protilehlou vyzdobila zarámovanými obrázky a zrcadly různých velikostí, tvarů i barev

Von Au50bis - Finden Sie mehr Ideen: Moderne Küchen

Nahoře se přes předsíňku jde do kuchyně, z níž jsou přístupné obývací pokoj i jídelna

Von Au50bis - Finden Sie mehr Ideen: Moderner Einrichtungsstil

Repliku starého litinového schodiště Le Léannecová koupila od francouzského obchodníka, který je dováží z Nizozemska

Von Au50bis - Finden Sie mehr Wohnideen fürs Wohnzimmer

Jídelnu tvoří dvojice bistro stolků se starými litinovými nohami. Kovové židle Maisons du Monde dovádějí industriální styl k dokonalosti

x

Obývací zónu zásadně ozvláštňuje její čtyři a půl metru vysoký strop stejně jako stará kamenná stěna. Koberec: AM.PM; Svítidla: Maskros, Ikea

Von Au50bis - Mehr Einrichtungsideen: Arbeitszimmer

Spirálové schodiště vede do mezipatra, kde si návrhářka interiérů zařídila pracovní kout

Von Au50bis - Finden Sie mehr Ideen: Schlafzimmergestaltung

„Původně antracitovou barvu na stěnu jsem koupila a doma ještě dál dolaďovala její odstín, abych získala modrý tón,“ vysvětluje Le Léannecová.

Von Au50bis - Mehr Wohnideen: moderne Schlafzimmer

Obrovským oknem do ložnice vstupuje spousta denního světla

Von Au50bis - Mehr Badezimmer-Ideen

Také světlá koupelna je věrná skandinávskému stylu. Umyvadlo Castorama je usazené na staré komodě, kterou návrhářka koupila na bleším trhu. „Vlastně je to příborník, ke kterému patří ještě díl s vitrínou. Tu teď máme v mezipatře,“ popisuje.

Von Au50bis - Mehr Ideen: Babyzimmer

Další dekorační prvky a tlumené odstíny šedé, či barvy dřeva, vnášejí skandinávský styl i do dětského pokoje

Článek uveřejnil server Houzz.

Logo Houzz

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku