návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Barevná, nebo pestrá kancelář? Kde se bude pracovat lépe?

zidkovm , Vydáno: 11.03.2015
Domácí kancelář
Autor: Thinkstock Domácí kancelář
Přinášíme vám pár tipů, jak na příjemnou domácí kancelář.

reklama

Práce z domova vám dává nejen možnost řídit si čas a práci podle svého, ale také příležitost zařídit si domácí kancelář. Protože to bude vaše místo soustředění a kreativity, musí být dobře zorganizované, ať máte vždy po ruce vše, co potřebujete. Na druhou stranu musí být také příjemné a veselé, protože v něm budete trávit mnoho času.

„Studie ukazují, že v barevné a hezky zařízené kanceláři je člověk produktivnější,“ říká Blanka Pinkavová ze společnosti PAPERA, s. r. o., distributora kancelářských a školních potřeb. „Ať už pracujete v malém bytě nebo v rodinném domě, mít vlastní prostor na práci, i když třeba malý, je velice důležitá součást práce z domova. Měli byste se proto soustředit na jeho design – ať je vám pohodlný, ale také ať v něm jste rádi. Nemusí to ani stát hodně peněz, stačí dobře vybírat.“

1. Vaše místo by mělo být někde stranou od televize, ať vás neláká si ji během dne zapnout. I když si to nemyslíte, se zapnutou televizí rapidně snížíte svoji produktivitu, protože se budete soustředit nejen na práci, ale také na to, co má ta pěkná hlasatelka dneska na sobě.

2. Pracovní stůl si dejte pokud možno k dennímu světlu, které je pro vaše oči nejzdravější. Pokud to nejde, nahraďte denní světlo kombinací kvalitní stolní lampy a stropního osvětlení.

3. Pořiďte si kvalitní úložný systém na veškeré dokumenty. V dnešní době si můžete pořídit nejen funkční, ale i pěkný úložný systém, který zapadne do designu prostoru.

4. Kancelářské doplňky mějte někde po ruce a mějte jich vždy dost, ať pro každou sponku nebo sešívačku nemusíte běhat do jiné místnosti. Při své cestě můžete zakopnout o nějaké dítě, které už vás pak nepustí zpět k práci. A proč si nepořídit veselé doplňky, které by ladily se zbytkem kanceláře?

5. Nezapomeňte na živé rostliny, které působí relaxačně a dodají vám pocit, že nejste zavřeni v kanceláři, ale že jste na zahradě. Navíc většina rostlin vydrží dva dny bez zalévání, takže je nebudete muset chodit o víkendu do kanceláře zalévat.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Děti mají s úklidem občas problém, ale uklízení do těchto boxů bude i pro ně radostí. Stačí přece naložit naklaďák a je hotovo

Šikovné úložné boxy. Jak vypadá nabídka trhu?

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Úžasné kanceláře. Tady byste chtěli pracovat

Elektřinu používáme k osvětlení už 130 let

Lumeny, kelviny, úhel světelného svazku aneb Jak vybrat LED žárovku

reklama

reklama

Přečtěte si také