reklama

Bělostný dům plný skla se oprávněně stal jejich domovem snů

bras
26. dubna 2017
Dům snů, tak by se dal označit jeden z projektů studia Sigge Architects / Viiva Arkkitehtuuri. Pokud máte rádi hodně prostoru, čisté linie, pěkný výhled a spoustu světla, pojďte dál.
reklama

Zveme vás na návštěvu do jednoho rodinného domku nedaleko finského města Turku, do Villy Tuuli. Možná vám tak trochu připomene moderní architekturu první poloviny 20. století. Ano, tak trochu jako slavná brněnská Vila Tugendhat je i novostavba na pobřeží Baltského moře zářivě bílá a plná prosklených stěn.

Výhled odsud však nesměřuje do městského údolí, ale k moři. Architekt Pekka Mäki se soustředil na to, aby vnitřní prostor domácnosti volně splynul s vnějším prostředím a dohromady tak evokoval volnost prostoru, v němž může člověk volně dýchat a plně rozvíjet svoji osobnost.

Moderní stavba rodinného domu propojuje vnitřní a vnější prostředí. Foto: Vesa Loikas Photography

Villa Tuuli je vskutku velkorysá stavba. Najdete tu vnitřní dvůr, v němž nechybí vnější ohniště třeba na opékání buřtíků, zakryté parkovací místo, ale i garáž pro dva vozy, rozsáhlou terasu s krásnou vyhlídkou, moderní vinný sklípek a pochopitelně tu nechybí ani sauna. Ta je ale jako mnoho věcí v tomto domě řešena netradičně, je celá bílá. Račte vstoupit a posuďte sami, jak by se vám v tak odvážně řešeném domě bydlelo.

K tématu

Foto: Vesa Loikas Photography

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: skloFinskodůmdomovvila Tugendhatrodinný důmBaltské mořeRodinný důmnovostavbavila u mořeTurku
reklama