Bydlení v kostele s věží vypadá úžasně. Pokud vám nevadí, že je kolem hřbitov

Jsou tu tři ložnice a v nejvyšším patře věže i domácí pracovna. Starý viktoriánský kostel stojí v jedné yorkshirské vesnici už od roku 1875. Mše se v něm už dávno nepořádají, památku majitelé zrekonstruovali a proměnili ji na luxusní bydlení.

Zvenku stavba vypadá jako klasický venkovský kostelík, když se ale podíváme dovnitř, zjistíme, že se jeho hlavní prostor rozdělil na dvě patra, nebo že tu je kdispozici kuchyň, která rozhodně kvybavení běžných církevních staveb neslouží.

Interiér kombinuje moderní vybavení shistorizujícími prvky, takže tu najdeme postele snebesy, těžké závěsy stejně jako současný kuchyňský ostrůvek. To vše vprostoru, který zevnitř připomíná interiéry středověkých hradů smalými gotickými okny.

Výhled na hřbitov

Rodina Holmesových kostel koupila před deseti lety a investovala pořádné peníze, aby ho upravila kbydlení. Teď se chtějí odstěhovat a nabízejí stavbu za zhruba 17,5 milionu korun! Aby toho nebylo málo, tak kdomu přiléhá i pozemek, na jehož části je zachovalý hřbitov. Zterasy vpřízemí se tak noví majitelé mohou dívat rovnou mezi řady hrobů… Tak snad se najde někdo, komu se takový výhled bude líbit.

Další články o netradičním bydlení:

Sdílejte článek

Přečtěte si také