návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Bydlení v kostele s věží vypadá úžasně. Pokud vám nevadí, že je kolem hřbitov

hm , Aktualizováno: 26.08.2021
Jsou tu tři ložnice a v nejvyšším patře věže i domácí pracovna. Starý viktoriánský kostel stojí v jedné yorkshirské vesnici už od roku 1875. Mše se v něm už dávno nepořádají, památku majitelé zrekonstruovali a proměnili ji na luxusní bydlení.

reklama

Zvenku stavba vypadá jako klasický venkovský kostelík, když se ale podíváme dovnitř, zjistíme, že se jeho hlavní prostor rozdělil na dvě patra, nebo že tu je k dispozici kuchyň, která rozhodně k vybavení běžných církevních staveb neslouží.

Nejkrásnější je ložnice pod kostelní klenbou
Autor: profimedia.cz Nejkrásnější je ložnice pod kostelní klenbou

Interiér kombinuje moderní vybavení s historizujícími prvky, takže tu najdeme postele s nebesy, těžké závěsy stejně jako současný kuchyňský ostrůvek. To vše v prostoru, který zevnitř připomíná interiéry středověkých hradů s malými gotickými okny.

Výhled na hřbitov

Rodina Holmesových kostel koupila před deseti lety a investovala pořádné peníze, aby ho upravila k bydlení. Teď se chtějí odstěhovat a nabízejí stavbu za zhruba 17,5 milionu korun! Aby toho nebylo málo, tak k domu přiléhá i pozemek, na jehož části je zachovalý hřbitov. Z terasy v přízemí se tak noví majitelé mohou dívat rovnou mezi řady hrobů… Tak snad se najde někdo, komu se takový výhled bude líbit.

Další články o netradičním bydlení:

Manželé předělali dodávku, stálo je to zhruba 370 tisíc korun

Manželé proměnili dodávku na byt s koupelnou i kuchyní. Nechybí ani toaleta

Sibiřská poustevnice dostane nové bydlení

Ruský milionář postaví příbytek sibiřské poustevnici. Přečká v něm kruté mrazy

reklama

Článek je zařazen v: kostel , Hřbitov

reklama

Přečtěte si také