Jak opravit a vylepšit starou campingovou židli? Použijte kožené pásky i džínovinu

Pamatujete na klasické skládací campingové židle s hliníkovým rámem a látkovým sedákem a opěradlem? Hliníkové rámy většinou neztratily nic ze své funkčnosti ani po letech, jen sedák a opěradlo už vyžadují výměnu. Tak se dejte do práce, je to překvapivě jednoduché.

Možná jste se také dali do letního úklidu půdy na chalupě a objevili starou campingovou židli. Pořiďte jí nový potah a uvidíte, kolik ještě nadělá parády. Máme pro vás čtyři inspirace, jak dopřát židlím nový život a sobě pohodlí při posezení na zahradě.

Campingová skládací židle: nylonové šňůry

Obyčejné nylonové šňůry nakoupíte vmnoha barvách a za dost přijatelnou cenu ve všech textilních galanteriích i hobby prodejnách. Nejprve natáhnete vertikální osnovu, tedy základní šňůry, a ty pak budete provlékat podle fantazie horizontálně.

Campingová skládací židle: kožené pásky

Staré kožené pásky ještě mohou najít své uplatnění. Pokud se vám jich sejde více, nebo seženete nějaké levné, třeba vsecondhandu, můžete znich jednoduše vyplést nový sedák i opěradlo.

Campingová skládací židle: látkové pruhy

Můžete jednoduše koupit popruhy, přímo určené kvýpletu židlí, ale pokud si chcete více pohrát, ušijte si látkové pruhy nebo nastříhejte pásky a pruhy ze starých džínových kalhot.

Campingová skládací židle: látkový potah

Jestliže se vám líbí tradiční látkový potah campingové židle, ušijte si ho zpevné bavlněné látky, opatřete kovovými průvleky, které koupíte vhobby prodejně a připevněte ho na židli pevným lankem.

Staré věci nevyhazujte, recyklujte:


Přečtěte si také