Bydlení

17. října 2017 06:00

Tereza Javorová

Chcete dechberoucí bydlení? Vykouzlete luxusní interiér podle taktovky slavných návrhářů

Toužíte po vysokém stylu bydlení nebo alespoň po troše glamour lesku, který by z vašeho bytu udělal stylovou oázu? Inspirujte se u světových návrhářů a vypůjčte si jejich nádherné a neskromné vidění interiérů. Bydlete jako Giorgio Armani nebo Ralph Lauren!

Donna Karan

Pokud chcete bydlet jako královna newyorské 5th Avenue Donna Karan, pravděpodobně toužíte stejně jako ona souznít s přírodou. Ikonická návrhářka miluje vzdušné prostory plné bílé barvy doplněné přírodními tóny, motivy a materiály. Nedá dopustit na dřevo. Ale pozor, žádné leštěné zdobné kousky, ale pěkně organické, neopracované, evokující divokost přírody. Používá často dřevo tropických stromů, organické tkaniny s hrubou strukturou a bez vzorů. Potrpí si na bílé plochy stěn, podlahy ze světlého dřeva a tkané koberce bez vlasu připomínající asijské rohože. Nesmí vám chybět prostorný gauč v neutrálních tónech se spoustou měkkých nezdobených polštářů. Tropické květiny v obřích nádobách doplňuje o skluptury orchidejí na stolech. Se záclonami se nezabývejte, postačí vám jen žaluzie nebo bílé bavlněné závěsy.

Ikonická návrhářka Donna Karan miluje vzdušné prostory plné bílé barvy doplněné přírodními tóny, motivy a materiály. Foto: pinterest.com/Bloglovin'

Ralph Lauren

Velký Ralph miluje luxusní americkou klasiku. Jeho interiéry jsou zdobné a neskromné, ohromuje množstvím sladěných detailů a luxusu. Jeho styl můžete napodobit tím, že bílé nebo tmavé stěny zkombinujete s moderním i klasickým uměním a doplníte draze vypadajícím nábytkem z masivního dřeva. Lauren si potrpí na krásná a kvalitní čalounění, masivní tmavé stolky, fotografie, umění, vystavené knihy, naaranžované vázy a velice klasickou barevnost. Nebojte se křišťálového lustru, kožených doplňků a krásného tmavého dřeva.

Ralph Lauren miluje luxusní americkou klasiku. Foto: pinterest.com/RalphLauren

Interiéry návrháře ohromují množstvím sladěných detailů a luxusu. Foto: pinterest.com/RalphLauren

Roberto Cavalli

Interiéry Roberta Cavalliho jsou trochu opulentní, ale když už, tak už. Všechna ta blyštivá nádhera musí být hlavně sexy. Pořiďte si velikánskou čalouněnou postel, taburetky, dominantní nablýskaný lustr, něco z mramoru a leštěného dřeva a alespoň jednu věc se zvířecím vzorem! Právě přehozy, čalounění, polštáře a textilie vůbec potištěné vzory divokých zvířat jsou pro RC naprosto klíčové. Návrhář se je nebojí vzájemně kombinovat a vytvářet dechberoucí kompozice, na které by si troufl málokdo.

Interiéry Roberta Cavalliho jsou opulentní, maximálně luxusní. Foto: pinterest.com/google.kz

Vybavení je pro velmi náročného zákazníka. Foto: pinterest.com/arti-home.ru

Giorgio Armani

Luxusní minimalismus s architektonickými nápady, to je pánský styl Giorgia Armaniho. Nečekejte ale nějaké strohé bílo-šedé neosobní prostory. Giorgio je umělec tělem i duší a své velkolepé luxusní vize promítá do prostor, které mají vždy velkou osobitost a šmrnc. Milovat je budou především muži – stejně jako milují jeho dokonalé obleky. Armani si potrpí na pravé úhly, ale dokáže je tak ozvláštnit a opticky rozbít, že se nikdy necítíte stroze. Vydejte se za barevností v doutníkových tónech hnědé a béžové, zbavte se všech zbytečností a dejte vyniknout čisté kráse prostoru jen pomocí několika architektonických prvků. A pořiďte si podsvícení nábytku či celé svítící panely. Hra světel a prostoru právě začíná!

Luxusní minimalismus podle Giorgio Armani. Foto: pinterest.com/POPSUGAR

Do nábytku promítá i architektonické prvky. Foto: pinterest.com/loffit.abc.es

(ku)

Další články:


Přečtěte si také