Bydlení

9. října 2014 04:42

Markéta Zídková

Chcete doma cvičit? Přehled cvičebních pomůcek včetně cen

Hrazdy, boxovací pytle a další cvičební pomůcky pro chlapy na doma.

Chcete cvičit doma? Klasické činky zná určitě každý a jeden pár má stoprocentně kopnutý někde pod postelí. Zkuste to ale i se shyby, boxem a posilovaním s expandery. Peněženku to nijak nezatíží, nejtěžší je mít vůli a výdrž. V galerii se pak inspirujte, co se v naší kotlině dá za cvičební náčiní pro muže (a i pro ženy) na doma pořídit.

Hrazda – svaly jako z ocele

Už jste se někdy museli někam přitáhnout? Pak asi víte, že to ne vždy je tak úplně jednoduchá záležitost. Když si ale svaly zad trochu posílíte, pak se vyhoupnete na kdejakou překážku. Pomůže vám cvičení shybů a nejenže budete vybaveni pro případné svízelné životní situace, ale také si pěkně rozšíříte hrudník. Cvičit se dá na jakékoliv tyči.

Rozpaky snad mohou nastat jen ve chvíli výběru, hrazd k přítahům najdete totiž nespočet druhů. Můžete mít rohovou, dále upevněnou na stěnu nebo na strop, ale i vzepřenou v zárubni dveří. Zajímavým náčiním je samovzpěrná hrazda, kterou na zárubeň jen zavěsíte. Po jejím sesazení ji na zemi můžete použít jako Push Up Bar pro posilování např. břicha a tricepsů. Cena se vždy odvíjí podle typu a výrobce, takže rozpětí je velké, od 280 Kč až po 9000 Kč u hrazdy, která složená vypadá jako rám obrazu. Hrazdy mají v menších prostorách tu výhodu, že se dají buď složit a uklidit, nebo visí, takže nevadí. A navíc, když necvičíte, můžete ty visící využít třeba na zavěšení oblečení na ramínkách.

Boxovací pytel – udolej stres

Plno stresu a ochablé tělo dokáže skvěle vyvážit box. Kromě zpevnění těla a utlučení nepříjemného stresového pocitu se také naučíte rychlým reakcím. Stačí si jen pořídit boxovací rukavice a nějakého toho otloukánka. Takového chudáka, do kterého budete bušit, pořídíte v nejrůznější podobě. Klasikou je boxovací pytel zavěšený ze stropu, můžete si ale také boxnout do hrušky nebo nástěnného polštáře. V rozpětí od cca jedné do deseti tisícovek se vám nabízí spousta druhů bucholapů.

Expander – upevni si kondici

Další dostupnou pomůckou pro domácí cvičení jsou expandéry, někdy také zvané posilovací táhla. Existují gumové a vyrobené z popruhů. Pomohou vám zvýšit vlastní sílu. Je na vás, který si vyberete, zdali budete posilovat bicepsy s gumovým expandérem upevněným za chodidla anebo jen cvičit s vlastní vahou zavěšeni za popruhy. Ty se dají různě upevňovat. Některé si zavěsíte na hrazdu, jiné můžete zapřít třeba za zavřené křídlo dveří a pak hups, dozvíte se, jak na tom se svou zdatností jste. Zlepšovat ji můžete s expandéry už od 100 až do zhruba 1500 Kč.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také