reklama

Chtěli zajímavé místo k práci, tak si postavili „lodní“ dům

zidkovm
25. března 2016
Loď na souši.
reklama

Dvojice grafických designérů zatoužila po tvůrčím prostředí a postavila si atelier v přírodě inspirovaný loděmi a stylem 30. let.

Pět let hledala Priska Wollein a Matthias Fischer z Designstudia M8 dům, v němž by mohli tvořit. Představovali si stavbu na pozemku, kde by se stírala hranice mezi vnitřními prostory, terasou a zahradou, stejně jako mezi pracovní a soukromou částí. Když se jednoho dne uvolnil pozemek v sousedství jejich domu v Königs Wusterhausenu (městě ležícím 30 km jihovýchodně od Berlína), neotáleli a začali stavět.

Ve spolupráci s architektem, který už odjakživa chtěl postavit „lodní“ dům a s nadšením páru pro klasickou modernu pak vznikl vysněný atelier.

Ač široko daleko není moře, řeka ani rybník, dům se hlásí ke klasické architektuře hausbótu. „O takovém projektu jsem už dlouho uvažoval, s oválnými okny, palubou a detaily odkazujícími na parníky,“ popisuje architekt Frank Müller. „Ztroskotaný atelier“ navrhl v úzké spolupráci s vlastníky, kteří zpočátku sice vodní tematice příliš nakloněni nebyli, na kolaudaci už ale přišli v námořnických trikách.

K tématu

Fasáda přízemní části je opláštěná termodřevem. Jedná se o latě, které po tepelné úpravě nelákají škůdce. Převis terasy, či spíše „horní paluby“ chrání před deštěm a sluncem jak fasádu, tak i obyvatele procházející kolem domu. I díky tomu je ve vedru uvnitř o deset stupňů méně než venku.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: dům
reklama