návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak vyrobit indiánskou čelenku, stan i totem? Použijte papír, karton, peří i krabice

Simona Sedláčková , Vydáno: 20.10.2020
Sychravé podzimní počasí už celodenním venkovním hrám dětí moc nepřeje, ale na indiány si můžou zahrát i doma. A protože je to hra, která vyžaduje spoustu zábavných příprav, vydrží děti bavit určitě hodně dlouho. Jeden den si spolu vytvoříte indiánskou čelenku, druhý den luk a šípy nebo indiánský totem. Tatínek vytvoří kostru na teepee, maminka ušije na teepee plachtu a může dětem připravit i báječné překvapení v podobě indiánského oblečení. A nakonec přijdou na řadu indiánské šperky z různých materiálů.

reklama

Jak vyrobit indiánskou čelenku

Každý správný indián musí mít svou čelenku. Spát může pod širým nebem v prérii, na šperky je také dost času, ale čelenka je základ.

Jednoduchou papírovou čelenku vytvoříte ze čtvrtky nebo z barevných papírů. Ustřihněte základní pruh, polepte ho jednoduchými barevnými tvary a na vnitřní stranu čelenky nalepte pera. V papírnictví koupíte sáček s peříčky barevnými, ale můžete si i udělat pěknou vycházku a vydat se na výpravu za peříčky ptáků jako praví indiáni. Pokud vytvoříte čelenku z vlnité lepenky, můžete peříčka pohodlně zastrkat do jednotlivých vlnek i bez lepení.

Zahrajte si na indiány!
Autor: Pinterest.com Zahrajte si na indiány!

Parádní indiánskou čelenku můžete malým indiánům vytvořit i jako překvapení z barevných plstí.

Zahrajte si na indiány!
Autor: Pinterest.com Zahrajte si na indiány!

Pokud máte pocit, že hra na indiány bude děti opravdu bavit, můžete se dát i do mnohem složitějšího šití. Na druhou stranu, v každé školce se pořádají maškarní bály a besídky, tak práce na výrobě kostýmu určitě najde uplatnění i tam.

Zahrajte si na indiány!
Autor: Pinterest.com Zahrajte si na indiány!

Jak udělat luk a šípy

Aby malý indián mohl být úplně spokojený, musí mít luk a šípy. Luk vytvoříte jednoduše z ohnutého proutku a provázku, ale jsou tu i další možnosti. Například dřevěné ramínko na šaty, ze kterého odšroubujete kovový háček. A šípy? Ty vytvoříte opět z větviček nebo z bambusových špejlí. Bambusové špejle jsou silnější než ty obyčejné. Dřevěné tyčky na výrobu šípů najdete i v hobbymarketech.

Zahrajte si na indiány!
Autor: Pinterest.com Zahrajte si na indiány!

Konce a hroty šípů vyrobíte nejlépe z moosgumy. Je to měkký materiál na dekorační účely, který se běžně prodává v papírnictví i na internetu.

Jak postavit indiánský totem z krabic

Tohle bude veliká zábava! Jednotlivá patra totemu můžete vyrobit z obyčejných papírových krabic, které pomalujete barvami nebo polepíte barevnými papíry. Na každé patro namalujte hrůzostrašný obličej nebo divoké zvíře či ptáka. Čím barevnější totem bude, tím lépe.

Zahrajte si na indiány!
Autor: Pinterest.com Zahrajte si na indiány!

Jak vytvořit indiánské amulety a ozdoby

Indiánské amulety, ozdoby i dýmky míru můžete vytvořit z obyčejných suchých větví, kterých se v každém parku či lesíku povaluje dost a dost. Větve můžete pomalovat akrylovými barvami, které po zaschnutí dobře drží a nepouští barvu, nebo obyčejnými temperami, které však potřebují přestříkat bezbarvým lakem, aby malí indiáni nebyli zmalovaní jako indiáni.

Zahrajte si na indiány!
Autor: Pinterest.com Zahrajte si na indiány!

Větve můžete také omotávat provázky, barevnými zbytky vlny nebo kousky látek, můžete na ně navazovat ozdobná peříčka i navlečené korálky.

Korále a náramky z odstřižků látek

Ze zbytků látek můžete vyrobit korále i náramky. Barevné šperky vypadají krásně

6 tipů na zábavné tvoření s dětmi

6 tipů na barevné a jednoduché tvoření s dětmi: Plastová brčka je zabaví na dlouhé hodiny

Indiánské šperky a ozdoby můžete vytvořit z korálků nebo z obyčejných těstovin, které můžete použít v přírodní barvě nebo je obarvit opět akrylovými barvami. Barevné korálky vytvoříte i z nastříhaných plastových brček na pití nebo využijete zásobu barevných knoflíků.

Zahrajte si na indiány!
Autor: Pinterest.com Zahrajte si na indiány!

Nezapomeňte ani na různé náramky a nátepníčky z papíru nebo ještě lépe z barevné plsti. Vše zdobte vším, co doma najdete po ruce, jako jsou korálky, nejrůznější knoflíčky nebo peříčka.

Jak postavit teepee pro malé Indiány

Máte pocit, že malé indiány hra opravdu hodně baví a že je hned tak bavit nepřestane? Pak je možná na čase, postavit i pravé indiánské teepee. Základ tvoří 4–5 tyčí svázaných provazem a potah stanu ušitý třeba ze starých prostěradel.

Zahrajte si na indiány!
Autor: Pinterest.com Zahrajte si na indiány!

Nejrůznější stany a teepee ocení děti v zimě i v létě

Postavte dětem doma stan nebo domeček

Postavte dětem doma stan nebo domeček. Ušijete ho z látek nebo ho slepíte z kusů kartonu

Týpí a stany z živých rostlin

Teepee a stany z živých rostlin oceníte v létě, ale myslet na ně musíte mnohem dřív

reklama

Článek je zařazen v: hra na indiány , indián , indiánská čelenka , teepee , šperky , talisman , luk a šípy , jak vyrobit , jak vytvořit , pro děti

reklama

Přečtěte si také