Doplňky a dekorace z knoflíků umí být elegantní i hravé zároveň

Také jste doma mívali původně větší krabici s různými knoflíčky, ale ty barevné si na své tvoření vybraly děti, a teď vám tu zbyly knoflíky v přírodních tónech nebo elegantně perleťové? Tak se dobře podívejte do svého šatníku a rozhlédněte se po domácnosti. Líbily by se vám různé knoflíčkové dekorace a doplňky? Přinášíme vám inspiraci…

I knoflíčky umí vykvést

Máte doma ohebný drátek? Pak si můžete zknoflíků vytvořit kouzelné dekorace vpodobě rozkvetlých větviček do vázy, barevného stromku nebo květin, u kterých květináč dokáže nahradit dřevěná špulka snitěmi. Návod ani není potřeba, dá se takzvaně vykoukat zfotografií. Knoflíky navlékněte doprostřed dlouhého drátku a ten pak stáčejte do spirály.

Elegantní knoflíková srdce

Pokud se vám podařilo nashromáždit opravdu velké množství bílých nebo perleťových knoflíků, máte vyhráno. Na podkladovou látku si zrubové strany tužkou nakreslete základní tvar srdce podle šablony a jehlou a nití obvod srdíčka prostehujte, aby bylo vidět i ze strany lícové. Po vyplnění celého srdce nit zase vypářete, tak šijte pouze jednoduchým předním stehem.

Při výrobě věšáku na klíče můžete postupovatstejně jako u předchozího obrázku, ale můžete si i vystřihnout tvar srdíčka ze stejné látky, jakou potáhnete dřevěný základ věšáku. Srdíčko pošijte knoflíky a pak nalepte na základ. Do spodní části přišroubujte dřevěné úchytky a ozdobte je nalepením knoflíčků.

Vyšijte si i knoflíkové iniciály

Stejně, jako u knoflíkových srdíček, můžete postupovat i při výrobě obrázků siniciálami. Můžete je i nechat vložit do rámečku spaspartou.

Rámeček na fotku

Podobný rámeček vytvoříte úplně snadno. Drobnější knoflíčky nalepte na kupovaný fotorámeček a krásný dárek máte za chvilku hotový.

Navlečte si knoflíkové korále

Líbí se vám více elegantní perleťové nebo hravě barevné? Vytvořte si oba typy, každý se vám bude hodit kjinému oblečení. Knoflíky navlékněte na pevnou režnou nit nebo na voskovanou šňůru.

Knoflíkové nášivky na trika

Máte ve skříni jednobarevné, fádní triko, které by si zasloužilo malé vylepšení? Pošijte ho drobnými knoflíčky. A malý tip na závěr. Knoflíčky mohou skrýt i menší flíčky, které se vám nepodařilo vyprat.

Ještě stále vám doma zůstala krabice plná knoflíků? Máme pro vás i další knoflíkové nápady.


Přečtěte si také