Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Komerční článek
Komerční článek

Knihomol, nebo horolezec? Tipy na vybavení pokojíčku podle dětské povahy

Plánujete přestavbu dětského pokoje? Připravte se na nákup vybavení, které bude účelné i pěkné. Dětské požadavky se však mnohdy liší od představ dospělých. Jak vybrat nábytek pro děti podle jejich povahy? Přinášíme inspirativní tipy.
Vydáno: 23.06.2020
Dětský pokoj podle povahy
Autor: pixabay/pexels Dětský pokoj podle povahy

Pokojíček je investice

Vyhledat ideální dětské vybavení pokoje vám možná chvíli potrvá. Pokud však nešlápnete vedle, čekají vás odpoledne plná zaslouženého klidu. Vyjděte dětem vstříc a nabídněte jim pokoj, který je bude opravdu bavit. Předem se však připravte na investici – dětský nábytek se všemi normami, pěkným designem a v kvalitním provedení může vaši peněženku potrápit. Pokud potřebujete nakoupit hned a úspory se rozkutálely, pomůže vám půjčka on-line. Dětský nábytek a vybavení však můžete sehnat i levněji, vyčkejte na slevové akce v obchodech nebo se porozhlédněte v bazarech.

Co pořídit do dětského pokoje?

Nejprve se zamyslete nad povahou a koníčky vaší ratolesti. Máte doma malého horolezce, který se pořád snaží šplhat ke stropu? Pomozte mu vybít fyzickou energii houpačkou, závěsným vakem, domácí minitělocvičnou nebo horolezeckou stěnou. Nebo je vaše dítko spíše hloubavé a předpovídáte mu kariéru vědce? Bude určitě potřebovat velký stůl na poznámky, prostornou knihovnu a poličky na vystavení svých úlovků a výsledků pokusů. Další tipy najdete níže:

  1. Pro rozdováděné děti, které chvíli neposedí, se hodí veškeré „tělocvičné“ vybavení. Snažte se jej umístit podél stěn nebo vymyslete uchycení ke stropu (např. v případě závěsných houpaček). Samozřejmě dbejte na bezpečnost, stabilitu a nosnost. Uprostřed pokoje by měl zůstat volný prostor pro tancování, pobíhání, skákání a hraní s hračkami.
  2. Malí umělci, kteří rádi tvoří a malují, potřebují dostatečně velký stůl umístěný nejlépe u okna. Aby mohli svá díla vystavit, počítejte s poličkami nebo prázdnou stěnou na obrázky. Pro výstavku maleb vám skvěle poslouží síť napnutá na stěně a dřevěné kolíčky. Zeď neponičíte a galerii můžete snadno obměňovat. Podobně vám poslouží i velká magnetická tabule.
  3. Pro čtenáře a knihomily nezapomeňte pořídit velkou knihovnu, čtecí křeslo a pořádnou lampu. Nejen děti s vlastním světem ocení také domeček, teepee nebo bunkr, do kterého se mohou schovat a užít si soukromí. Vybavení vybírejte s ohledem na dětská záda a oči a umístěte jej k dostatečně silnému zdroji světla. Pokud máte doma budoucího spisovatele, počítejte do budoucna s nárůstem knížek a prostor pro knihy předimenzujte. Jestliže vašeho potomka čtenářská vášeň opustí, snadno knihovnu přetvoříte pomocí pěkných úložných boxů na místo pro uskladnění nekonečného hračkového nepořádku.

Nevíte, co vybrat? Zeptejte se malého nájemníka

Ať už má váš potomek jakékoli záliby, snažte se mu vyjít vstříc. Pokojíček se pak stane jeho nejoblíbenějším místem a poskytne vám prostor pro trochu oddechu. Před nákupem jakéhokoli dětského vybavení se však zajímejte o jeho bezpečnost – nezávadný materiál, kvalitní provedení bez škvír a ostrých hran a také správná instalace a používání vám zaručí, že pokojíček bude pro dítě bezpečnou zónou. A pokud vám dojde fantazie, nebojte se malého obyvatele zeptat na jeho názor a touhy – vždyť v pokojíčku bude čas trávit zejména on.

Článek je zařazen v: děti , dětský pokoj , povaha , charakter

reklama