Proměny a rekonstrukce

25. března 2018 06:00

Tereza Javorová

Dluhy, alkohol a nádor na mozku. Designéři pomohou paní Vlastě, která si v životě prošla peklem

V dalším díle pořadu Jak se staví sen -extra se podíváme za paní Vlastou, které toho život naložil více, než snad dokáže jeden člověk snést. Díky našim designérům se jí alespoň splní sen o pohodlnějším a krásnějším bydlení. Dívejte se už zítra ve 21:30 na Primě!

Láska jako trám, krásná dcera, plány na rekonstrukci domu… Ale kvůli alkoholu byl lásce konec a otcův odchod nesla velmi těžce i dcera. Pak přišla další rána. Paní Vlastě zjistili nádor na mozku a následná operace ji připravila částečně sluch. A aby toho nebylo málo, kvůli podvodnému jednání stavební firmy nejsou peníze na rekonstrukci domku.

Kruté rány osudu

Vlasta si pořídila domek ještě v době, kdy žila s otcem dcery Desanky. Pustili se do rekonstrukce, ale začaly problémy, přítel začal pít a projevily se i násilnické sklony. Navíc Vlastu podvedla firma, která prováděla rekonstrukci střechy. Vlasta se musela zadlužit, aby stavbu zastřešila. Tím však problémy neskončily. Vlastě zjistili nádor na mozku a po operaci má problémy se sluchem. Na jedno ucho neslyší vůbec a na druhé jen částečně. I přesto se vjejím životě objevil nový přítel, který jí pomáhá.

Vlastinou další oporou jsou také její rodiče, kteří bydlí ve stejné vesnici. Po své sestře zase pojmenovala zvláštním jménem svou dceru. Vlasta sice prožívá nelehké období, ale myslí si, že to nejhorší už má snad za sebou. Rozhodně nefňuká a snaží se sosudem bojovat. Je sice v invalidním důchodu, ale přesto se snaží pracovat a přivydělává si výrobou šperků, které pak na trzích prodává. Ve svém bydlišti je oblíbená a v její situaci jí navíc pomáhá spolek Daveláček (nezisková organizace, která pomáhá sociálně znevýhodněným rodinám a dětem vnouzi). Sama Vlasta má velmi ráda přírodu. Desanka zase chodí na latinsko-americké tance a chce být policejní vyšetřovatelkou. Díky pořadu JSSS by Vlasta ráda splnila své dceři sen o vlastním pokojíčku.

Premiéru tohoto dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte už v pondělí 26. března ve 21.30 na Primě.

(red)

Další proměny z Jak se staví sen:


Přečtěte si také