Trendy

13. března 2018 06:00

redakce Prima Zoom

PŘED a PO: Takhle jsme proměnili starou garsonku v Jak se staví sen. Je z ní moderní byt

Jednopokojový byt se pro pana Jiřího stal celou. Po úrazu hlavy jeho život už nikdy nebude jako dřív. Jiří bydlel v nevyhovujícím zastaralém bytě, který působil depresivně. Designéři z Jak se staví sen ale z „vězení“ udělali domov.

Do pořadu přihlásila pana Jiřího jeho maminka paní Ivana, která už je vdůchodu. Chtěla, aby se Jiřímu vjeho malém bytě lépe žilo. Moc radosti mu totiž vživotě nezbylo. Udělal spoustu chyb a zaplatil za ně. Vroce 1989 začal trpět epileptickými záchvaty a propadl alkoholismu, kvůli kterému ho opustila partnerka i sdcerou. Jiří přišel o životní optimismus a závislost na alkoholu ho dovedla až do léčebny.

Dodnes trpí epileptickými záchvaty, léčí se na kardiologii a sužují ho deprese, takže většinu svého invalidního důchodu utratí za léky. Náladu mu nezlepšuje ani byt, ve kterém bydlí. Je to miniaturní garsonka vSedlčanech, ve které byla stará plesnivějící koupelna, zastaralá kuchyň a neutěšeně vypadající obývák, který slouží zároveň jako ložnice.

Protože vbytě bylo vše staré, nebylo moc co zachovávat. Při přestavbě se dokonce zbortila příčka mezi koupelnou a kuchyní. Proměna se tak musela udělat zgruntu a pořádně. Designéři se inspirovali zálibou Jiřího včetbě knih a do obývacího pokoje umístili knihovnu, která svým neotřelým designem dominuje celé místnosti. Zbytu, kterému Jiří přezdíval „cela“, se tak stala garsonka pro intelektuála, který rád čte.

Podívejte se do galerie, jak se byt proměnil a co všechno vněm přibylo:

(red)

Další proměny z pořadu Jak se staví sen:


Přečtěte si také