Bydlení

1. září 2014 05:30

Markéta Zídková

Domovy vytvořené ve stylu sci-fi

Domovy ve stylu žánru sci-fi.

Příznivci vědecko-fantastického žánru s vesmírnou tematikou se většinou spokojí s komixy, romány, sitcomy a filmy. Ti z nich, kdo se s koncem každé knihy nebo filmu zvláště neradi vracejí do reality, ovšem raději upravují své domovy tak, aby víc než dům či byt připomínaly kosmickou loď.

Podstatou vědecko-fantastického žánru je fikce založená na představě o vědeckých nebo technologických možnostech budoucnosti využívaných obyčejně k cestování vesmírem nebo časem. Tajemný svět tak, jak jej vykreslují autoři románů či tvůrci filmů, ovšem vyvolává hlad po specifických produktech a také už stihl inspirovat designéry. Musí jít o dobrý obchod, vždyť jen po zadání slov „sci-fi furniture“ google nabízí deset milionů výsledků.

Sience fiction se tedy netýká jen komixů či knih, ale stává se stylem pro spotřební věci.

Jedním z fenoménů moderní civilizace je stále větší uzavřenost lidí unikajících do svých domovů. V případě, že se jedná o domov uspořádaný podobně jako ty v přiložené fotogalerii, je zjevné, že dál už jejich obyvatelé ani uniknout nemohou.

Prohlédněte si domovy ideální pro ty, kdo sní o vzdálených galaxiích a jejichž představu o ideálním spolubydlícím by dokázal naplnit snad jen robot.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také