Znáte recept proti nudě? Sáček barevných knoflíků!

Jen v málokteré domácnosti se nenajde krabička nebo sáček plný pestrobarevných knoflíčků. Všichni nacházíme po kapsách u nového oblečení kousky látek s přišitými knoflíčky a schováváme je. Co kdyby se nám některý knoflík utrhl a ztratil? Jenže většinou se žádný neztrácí, a tak se nám doma pomalu ale jistě rozrůstá malá knoflíková sbírka. Možná právě přišel ten správný čas celou zásobu knoflíků proměnit na šperky, obrázky nebo doplňky do bytu.

Obyčejná trika se promění voriginály

Barevné knoflíčky můžete našít na obyčejná trička. Seskládejte znich jednoduché kvítky nebo jimi vyplňte větší plochy. A víte, kčemu se ještě dají takové knoflíky využít? Mohou se stát jednoduchou a skvělou záchranou trička po malé nehodě. Překryjí malé i vetší, nevypratelné fleky.

Občas kvetou i knoflíky

Máte doma knoflíky hodně barevné, větší i menší? Vytvořte znich malé pyramidy a navlékněte je na zelené vázací drátky. Vzniknou stylizované kytičky, které můžete zapíchat do květináče snekvetoucí rostlinkou nebo je vložit do malé vázy. A pokud se vám knoflíčky zdají málo květinové, vystřihněte zbarevných papírů tvar květiny a zknoflíků vytvořte jenom středy.

Knoflíkové hodiny

Hodinový strojek sručičkami koupíte ve výtvarných potřebách nebo na internetu, vyšívací bubínek vtextilní galanterii stejně jako kousek jednobarevné látky. Našijte knoflíčky místo čísel a veselé hodiny můžete zavěsit třeba do dětského pokoje nebo do svého šicího koutku.

Panáčci zbarevných knoflíků

Na drátek nejprve navlečte malý korálek, a pak malou řádku knoflíčků. Jedna nožka je hotová. Připravte i druhou a na oba konce drátků navlečte několik dalších knoflíků. Máte hotové nožky i stělem. Pak přidejte větší korálek jako hlavu a knoflíky místo kloboučku. Ruce navlečte na samostatný drátek, který uprostřed obtočte kolem těla vmístě hrudníku. Nakonec lihovým fixem nakreslete obličej a hotového panáčka připojte na malou karabinu.

Máte hotovou knoflíkovou ozdobu na kabelku nebo na zip kbundě, ale i přívěsek ke klíčům.

Barevné obrázky do dětského pokoje

Předkreslete si základní tvar, například kmen stromu, ale můžete na podklad kmen i našít zhnědé látky nebo vyšít hnědou vyšívací bavlnkou. Knoflíčky, které vytvoří korunu stromu, pak můžete lepit tavnou pistolí, lepidlem nebo i našívat jehlou a nití.

Duhové náramky a náhrdelníky

Knoflíčky si nejprve poskládejte podle barev, a pak je ketlovacími kroužky a kleštičkami, které koupíte ve výtvarných potřebách nebo na internetu, připevněte na řetízkový náramek. Knoflíčky můžete doplnit i o stejně barevné korálky nebo perličky.

Barevná těžítka

Pokud byste rádi vytvářeli knoflíčkové dekorace i smenšími dětmi, dejte se do výroby barevných těžítek. Barevné knoflíčky a korálky navlékněte na tenký drátek, a ten pak omotejte kolem omytých a osušených kamínků. Nebyl by to dobrý nápad na dárek ke Dni matek, který oslavíme začátkem května?

Prima tip

Zdá se vám vaše domácí zásoba barevných knoflíků na podobné tvoření příliš malá? Podívejte se na internet. Výtvarné potřeby běžně nabízejí sáčky po padesáti i více kusech knoflíků zumělé hmoty za velmi výhodné ceny.

Hledáte další nápady na tvoření, které by mohlo bavit vás i vaše děti?


Přečtěte si také