reklama

Dům v Nučicích je hrou se třemi kostkami

klára beščecová
10. listopadu 2015
Trojice kostek, z nichž každá má jiný tvar a sestává z jiných materiálů, splývá v dokonale funkční celek.
reklama

Bílá je otevřená do zahrady, posazená do svahu. Druhá kostka, lehčí, dřevěná, odděluje zahradu od ulice. Třetí ve tvaru nízkého domu se sedlovou střechou spočívá na dvou spodních a je otočená ke slunci. V meziprostoru vymezeném všemi třemi kostkami přirozeně vzniká vstup do domu.

Hra různých materiálů spojených s jednotlivými kostkami pokračuje i uvnitř.

V bílé se setkávají všichni obyvatelé domu v obývacím pokoji, u jídelního stolu a v kuchyni.

Podlahy ve dvou kostkách vysunutých do zahrady jsou různě vysoko podle nepravidelného terénu pozemku. Toho architekti využili ke hře sprostorem. Čím níž je podlaha, tím vyšší je vdaném místě strop. Nejvyšší je na jižní straně, odkud slunce prosvětluje interiér kompletně prosklenou stěnou. Tvar vrchní části se sedlovou střechou je patrný i v interiéru se stropem otevřeným do prostoru střechy. Zatímco vbílé části domu zevnitř převažují přírodní dřevěné povrchy, barevnější patro kombinuje žluté podlahy se šedými okenními rámy a zárubněmi.

Sestavením jednotlivých „kostek“ vznikl dům bohatý na atmosféru, prostory a průhledy, dům, ve kterém se snídá s východním sluncem, večeří se západním, kde si jde i za deště dát odpolední kávu na terase a pokoje jsou celý den zalité sluncem.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: zahradainteriérdůmpodlahamateriálsedlová střechaNučice
reklama