Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Dům ve tvaru boty má i nenápadnou střešní terasu. Místnosti kopírují tvar boty

Kde jinde by mohl stát tento dům než v domovině kovbojů – v Texasu. Tuto netradiční stavbu zrealizoval v Huntsvillu Dan Phillips. Podívejte se, jak vypadá uvnitř.
Vydáno: 25.04.2017
Z přední strany dům vypadá jako bota

V Texasu, domovině kovbojů, vyrostlo velmi netradiční bydlení. Místní proslulý designér a architekt Dan Phillips tam na pozemku u silnice postavil dům ve tvaru kovbojské boty. Jedinečná stavba v sobě ukrývá dvě ložnice s krbem, jednu koupelnu, žulovou mozaikovou podlahu a točité schodiště do patra.

Svrchu je situována nenápadná terasa, která při pohledu odspodu nijak nenarušuje linie boty. Dům je převážně ze dřeva, ale protože jeho autor našel zalíbení v recyklaci, pokryl střechu použitým profilovaným plechem a stropní podhledy ozvláštnil obaly od gramofonových desek. Bydlení to není velké, výměra „boty“ 66 m² je i na české poměry spíše skromnější, vynahrazuje to však svou jedinečností.

Měsíční pronájem této dřevěné boty činí v přepočtu zhruba 30 tisíc korun. Příbytkem ve tvaru kovbojské boty ovšem jeho autor ještě neřekl své poslední slovo. Phillips hodlá postavit ještě dům inspirovaný kovbojským kloboukem.

Kuchyně
Kuchyně
youtube screenshot
Nahoře je terasa
Nahoře je terasa
youtube screenshot

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Ups! Korejský Gangneung-Jeongdongjin-Sun Cruise Hotel vypadá, jako by se utrhl z kolotoče

Úlety architektury. Tyhle stavby fakt existují!

Na návrhu spolupracovali Vítězslav Kůstka a Jan Kolář

Dům jako z pohádky stojí na jedné noze. Ukrývá se mezi stromy na kraji Prahy

Podle toho, čím přiložíte, by mohl být i plamen fialový

Rodina prodává nenápadný dům, když ale otevřete dveře, tak...


Reklama
Článek je zařazen v: netradiční bydlení
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama