reklama

Dům ve tvaru boty má i nenápadnou střešní terasu. Místnosti kopírují tvar boty

zidkovm
25. dubna 2017
Kde jinde by mohl stát tento dům než v domovině kovbojů – v Texasu. Tuto netradiční stavbu zrealizoval v Huntsvillu Dan Phillips. Podívejte se, jak vypadá uvnitř.
reklama

V Texasu, domovině kovbojů, vyrostlo velmi netradiční bydlení. Místní proslulý designér a architekt Dan Phillips tam na pozemku u silnice postavil dům ve tvaru kovbojské boty. Jedinečná stavba v sobě ukrývá dvě ložnice s krbem, jednu koupelnu, žulovou mozaikovou podlahu a točité schodiště do patra.

Svrchu je situována nenápadná terasa, která při pohledu odspodu nijak nenarušuje linie boty. Dům je převážně ze dřeva, ale protože jeho autor našel zalíbení v recyklaci, pokryl střechu použitým profilovaným plechem a stropní podhledy ozvláštnil obaly od gramofonových desek. Bydlení to není velké, výměra „boty“ 66 m² je i na české poměry spíše skromnější, vynahrazuje to však svou jedinečností.

Měsíční pronájem této dřevěné boty činí v přepočtu zhruba 30 tisíc korun. Příbytkem ve tvaru kovbojské boty ovšem jeho autor ještě neřekl své poslední slovo. Phillips hodlá postavit ještě dům inspirovaný kovbojským kloboukem.

K tématu

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: terasaTexasdůmobuvPhilipsnetradiční bydleníHuntsville
reklama