Bydlení

25. dubna 2017 06:02

Markéta Zídková

Dům ve tvaru boty má i nenápadnou střešní terasu. Místnosti kopírují tvar boty

Kde jinde by mohl stát tento dům než v domovině kovbojů – v Texasu. Tuto netradiční stavbu zrealizoval v Huntsvillu Dan Phillips. Podívejte se, jak vypadá uvnitř.

V Texasu, domovině kovbojů, vyrostlo velmi netradiční bydlení. Místní proslulý designér a architekt Dan Phillips tam na pozemku u silnice postavil dům ve tvaru kovbojské boty. Jedinečná stavba v sobě ukrývá dvě ložnice s krbem, jednu koupelnu, žulovou mozaikovou podlahu a točité schodiště do patra.

Svrchu je situována nenápadná terasa, která při pohledu odspodu nijak nenarušuje linie boty. Dům je převážně ze dřeva, ale protože jeho autor našel zalíbení v recyklaci, pokryl střechu použitým profilovaným plechem a stropní podhledy ozvláštnil obaly od gramofonových desek. Bydlení to není velké, výměra „boty“ 66 m² je i na české poměry spíše skromnější, vynahrazuje to však svou jedinečností.

Měsíční pronájem této dřevěné boty činí v přepočtu zhruba 30 tisíc korun. Příbytkem ve tvaru kovbojské boty ovšem jeho autor ještě neřekl své poslední slovo. Phillips hodlá postavit ještě dům inspirovaný kovbojským kloboukem.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také