Bydlení

22. října 2021 08:00

Simona Sedláčková

Oslavte s dětmi podzim společným tvořením. Vytvořte dekorace z dýňových semínek i papíru

Podzimní svátky spojené s krátkými prázdninami ve škole mohou spoustě rodičů zamotat trochu hlavu. Jak ty naše děti zase zabavíme? Nabídněte jim naše nápady na vytvoření malých i větších dýní z papíru nebo ze zbytků látek, vyřezejte si veselé dýně nebo je vytvořte z ubrousků či toaletního papíru. Máme pro vás vážně pestrou inspiraci!

Dejte se do vystřihování dekorací z papíru

Súplně malými dětmi se pusťte do malování obrázků, ale stěmi většími už můžete začít vystřihovat zbarevných papírů, které máte určitě doma po ruce, případněje koupíte vkaždém papírnictví. Nůžky skulatou špičkou už mohou děti kolem tří let zvládat docela dobře. Stačí, když nastříhají oranžové proužky a rodiče znich pak sestaví krásnou dýni.

Využijte papírové kapesníky nebo toaletní papír

Možná zní na první pohled technika paper mache složitě, ale opak je pravdou. Budete potřebovat jenom nafukovací balonek, provázek, papírové kapesníky nebo toaletní papír, ale klidně i staré noviny a lepidlo typu Herkules. No a samozřejmě barvy, kterými hotovou dýni natřete. Určitě tuhle starou techniku vyzkoušejte!

Vytvořte dýně ze zbytků látek

Menším dětem se bude nejlépe pracovat sfilcem neboli plstí. Okraje nastříhaného materiálu se netřepíjako běžné látky a filc koupíte vkrásných,výrazných barvách, které se dětem líbí. Pokud děti ještě nezvládnou jehlu a nit, mohou jednotlivé kousky filcu k sobě jenom lepit obyčejným tyčinkovým lepidlem.

Světšími dětmi se už pusťte do opravdového šití. Budou vám na to stačit jenom zbytky látek nebo můžete použít staré oblečení. Fleecové mikiny, obyčejná bavlněná trička i staré svetry.

Ze skutečné dýně vyrobte strašidýlko

Nezapomeňte ani na klasické vyřezávání strašidýlka zdýně, protože na to se děti těší asi nejvíc. Ale pokud jim ještě nechcete svěřit nůž do ruky, nahraďte ho permanentním fixem a strašidlo si děti jednoduše namalují. Svíčky pak postavte jenom vedle pomalovaných dýní, třeba do starých zavařovacích sklenic.

Sdýněmi se můžete pěkně vyřádit, nemusí vždycky vypadat jenom strašidelně. Podívejte se na další inspirativní nápady. Třeba se vám mnohem více zalíbí veselá zvířátka.

Co svydlabanými semínky? Vytvořte semínkovou mozaiku anebo je snězte

Předkreslete dětem na čtvrtku pěkně velkou dýni, do které mohou nalepovat očištěná dýňová semínka jedno vedle druhého.

Po zaschnutí lepidla mohou semínka pomalovat vodovými nebo temperovými barvami.

Dýňová semínka představují hotový poklad pro naše zdraví. Tak pokud vám po halloweenském tvoření nějaká zůstanou v misce, klidně je snězte. A nezapomínejte se rozdělit třeba i s ptáčky, kteří se k vám už touto dobou chystají na pravidelnou hostinu.


Přečtěte si také