Bydlení

9. října 2017 15:34

Matouš Hartman

GALERIE: Architekt vytvořil dům z kontejneru. Vypadá jako ze sci-fi filmu. Nahlédněte dovnitř

Nákladní kontejnery, které křižují světové oceány, se mohou využít i pro stavbu domů. Dokazuje to projekt Jamese Whitakera z Londýna. V kalifornské poušti vybudoval světlý minimalistický domov. Současná architektura tak ve Whitakerových rukou doslova rozkvetla.

Dům připomíná velký bílý květ obklopený vyprahlou písečnou plání a kameny. Whitaker plánuje stavět příští rok a jeho klientem je nejmenovaný filmový producent, který chce znehostinného místa vytvořit místo pro dovolené. Whitaker je multimediálním umělcem, fotografem a architektem. Soustřeďuje se zejména na minimalistický design. Navrhuje vzdušné prostory bez zbytečných dekorací. Jsou účelné a světlé.

Základním kamenem nového pouštního domu se stanou kontejnery, vnichž se převáží zboží. Whitaker je chce vyvést vzářivě bílé barvě, která bude kontrastovat sokolím. Kontejnery stvoří jakýsi exoskelet, který má hmyz. Budova bude umístěna na betonových pilířích.

Interiéry oživí nábytek vjasně červené barvě. Do domu se vejde nejen kuchyň sobývacím pokojem, ale prostor doplní ještě tři ložnice. Vtěsné blízkosti domu se postaví garáž pokrytá solárními panely, které by měly kompletně pokrýt spotřebu elektřiny vdomě.

Další články:

Sdílejte článek
Štítky Londýn dům domov galerie kontejner sci-fi film James Whitaker

Přečtěte si také