Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

GALERIE: Architekt vytvořil dům z kontejneru. Vypadá jako ze sci-fi filmu. Nahlédněte dovnitř

Nákladní kontejnery, které křižují světové oceány, se mohou využít i pro stavbu domů. Dokazuje to projekt Jamese Whitakera z Londýna. V kalifornské poušti vybudoval světlý minimalistický domov. Současná architektura tak ve Whitakerových rukou doslova rozkvetla.
Vydáno: 09.10.2017
Dům britského architekta si získal pozornost po celém světě
Autor: profimedia.cz Dům britského architekta si získal pozornost po celém světě
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dům připomíná velký bílý květ obklopený vyprahlou písečnou plání a kameny. Whitaker plánuje stavět příští rok a jeho klientem je nejmenovaný filmový producent, který chce z nehostinného místa vytvořit místo pro dovolené. Whitaker je multimediálním umělcem, fotografem a architektem. Soustřeďuje se zejména na minimalistický design. Navrhuje vzdušné prostory bez zbytečných dekorací. Jsou účelné a světlé.

Základním kamenem nového pouštního domu se stanou kontejnery, v nichž se převáží zboží. Whitaker je chce vyvést v zářivě bílé barvě, která bude kontrastovat s okolím. Kontejnery stvoří jakýsi exoskelet, který má hmyz. Budova bude umístěna na betonových pilířích.

Interiéry oživí nábytek v jasně červené barvě. Do domu se vejde nejen kuchyň s obývacím pokojem, ale prostor doplní ještě tři ložnice. V těsné blízkosti domu se postaví garáž pokrytá solárními panely, které by měly kompletně pokrýt spotřebu elektřiny v domě.

Další články:

Oživte svůj domov vzorovanými dlaždičkami.

INSPIRACE: Oživte domov vzorovanými dlaždičkami ve stylu portugalských azulejos

Vypadá evropsky, ale barvy a vzory se inspirovaly v Maroku

Vůně orientu: Vneste si domů marocký styl plný barev a středomořské exotiky

Nebylo by krásné bydlet v takovémhle bytě?

Bydlete jako na zámku. Francouzský styl je jednoduchý a přitom bohatý

Článek je zařazen v:
Reklama