Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

GALERIE: Betonové roury v Hong Kongu mají nahradit paneláky! Podívejte se, jejich průměr je 2,5 metru

Hledáte vlastní bydlení, ale nabídka bytů vám přijde omezená? Buďte v klidu. Taky byste totiž mohli bydlet v betonové rouře! Šílený koncept vznikl v Hong Kongu, kde bojují s akutním nedostatkem míst pro bydlení. Podívejte se, jak to v betonové rouře vypadá. Dokážete si představit zde bydlet?
Vydáno: 06.03.2018
Dokážete si představit bydlet v rouře?

Hongkongský architekt James Law přišel s nápadem, který považuje za skvělé řešení přeplněných měst. Jeho idea je sice chvályhodná, ale ne tak úplně… standardní. Law se totiž rozhodl proměnit staré betonové vodovodní potrubí v soustavu větších domů. Zkrátka takový novodobý panelák.

Jak se vám líbí pomyšlení na bydlení v rourách o průměru necelých 2,5 metru? Jestli ve vás vyvolává pocit klaustrofobie, vůbec se vám nedivíme. Architekt si ovšem myslí, že je to báječné cenově dostupné bydlení, a to dokonce pro dva lidi. Betonovou rouru proměněnou v obytnou jednotku pojmenoval osobitě: OPod.

Mikrovlnka, lednice, klimatizace i prostor na šatník. Autor projektu myslel opravdu na vše. Foto: Mikrovlnka, lednice, klimatizace i prostor na šatník. Autor projektu myslel opravdu na vše. Foto: profimedia.cz

Prototypy bytových jednotek mají většinou jednu obytnou místnost s rozkládací pohovkou a druhý pokoj sloužící jako ložnice se sociálním zařízením. Součástí bydlení pro dva je i mini lednice a úložný prostor, víc se toho sem ovšem nenajde. Ačkoli jde zatím jen o prototypy, předpokládá se, že v budoucnu by se mohl jeden OPod prodávat za cenu v přepočtu kolem  312 000 korun.

Do prostoru o průměru necelých 2,5 metru se podle architekta vejde všechno potřebné. Foto: Do prostoru o průměru necelých 2,5 metru se podle architekta vejde všechno potřebné. Foto: profimedia.cz

V roce 2014 žilo v Hong Kongu 6690 lidí na kilometr čtvereční, a tak je jasné, že bylo na čase se s touto problematikou přeplněného prostoru zabývat. Je tohle ale opravdu ideální řešení? Posuďte sami v naší galerii.

(mb)

Další články:

Alternativní bydlení je cestou budoucnosti

Když si teenageři staví domy. Máme 5 příběhů o bydlení v minidomech, které řeší vysoké ceny bytů

Zvládne tam bydlet i v zimě

VIDEO: Teenager se odstěhoval do vlastního. Postavil si geniální 27 m2 velký dům na zahradě rodičů

Při pohledu z pláže byste ani neřekli, že se v tom domku nalepeném mezi dalšími na skále najde tolik místa.

GALERIE: Nenápadný domek u moře nabízí po rekonstrukci spoustu světla, prostoru a dechberoucí výhled

Reklama
Článek je zařazen v: bydlení, domov, Hong Kong, Betonové roury, minimalistické bydlení, minidomy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama