návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

GALERIE: Bydlete jako v pohádce! Tento romantický mlýn se třemi ložnicemi a kouzelnou zahradou je na prodej

skrivaa , Vydáno: 25.01.2018
Bydlení ve mlýně je jako z pohádky.
Autor: profimedia.cz Bydlení ve mlýně je jako z pohádky.
Jste-li opravdoví romantici, pak vás následující bydlení zaručeně nadchne. Starý mlýn blízko Brightonu na jižním pobřeží Velké Británie je překrásnou historickou budovou se třemi ložnicemi a pohádkovou zahradou. A co je nejdůležitější – je na prodej! Dokážete mu odolat? Nahlédněte dovnitř.

reklama

Patcham Mill je mlýn postavený v roce 1885, tedy stojí přesně neuvěřitelných 133 let. Ačkoliv má stará budova dodnes původní viktoriánské stroje, její úctyhodný věk byste jí na první pohled určitě neřekli. Mlýn vypadá, jako by ho někdo postavil sotva nedávno. Jeho majitelé jej udržují s láskou ve skvělém stavu. 

Mlýn nechal postavit už v předminulém století mlynář James Holloway a byl plně funkční až do roku 1924. Během druhé světové války byl používán jako strážní věž místní gardy a roku 1963 byl jeho majitelem proměněn v obytný dům. Mlýn sousedí s krásným národním parkem, a nachází se tak ve velmi ceněné krajině.

Mlýn vypadá jako z pohádky. Foto: Kouzelné! Foto: profimedia.cz

Pohádka na prodej

Budoucímu majiteli, kterému je mlýn k dispozici za 1,4 milionu liber (přes 40 milionů korun), nabízí k užívání tři ložnice, tři koupelny, kuchyň a jídelnu, to vše spojené spirálovým schodištěm uvnitř objektu. Nejvyšší patro ukrývá původní strojovnu mlýna. Z ní se vychází na terasu s překrásným výhledem na Lamanšský průliv. 

Tlumené barvy, dřevěná podlaha, vkusný nábytek. A to překrásné schodiště! Foto: Tlumené barvy, dřevěná podlaha, vkusný nábytek. A to překrásné schodiště! Foto: profimedia.cz

Luxusní nemovitost se nachází na konci soukromé příjezdové cesty, která je střežena elektrickými bránami. Na rozsáhlé zahradě s altánkem, skalkou, palmami a dalšími rostlinami je i průzračné jezírko s lávkou. U mlýna najdete ale i zimní zahradu k příjemnému posezení v chladnějších měsících.

Rekonstrukce mlýna zahrnovala kompletní elektrickou instalaci, nově instalované dubové dveře a okna, podlahy ve vstupní hale, obývacím pokoji a ve všech ložnicích. Vnější stěny mlýna jsou odizolované a vodotěsné. Zkrátka úplná pohádka, co říkáte?

Podívejte se do galerie, jak celý mlýn vypadá. My bychom se přestěhovali hned!

(mb)

Další články:

Bydlete jako Harry Potter!

GALERIE: Bydlete jako Harry Potter! Ve Skotsku nabízejí ubytování, které vypadá přesně jako z Bradavic

Přesné místo vaší bubliny zjistíte až po rezervaci ubytování. Máte tak jistotu absolutního soukromí.

Zabydlete se v bublině! Netradiční hotel na Islandu nabízí ubytování pro romantické dobrodruhy

 

Z jeho fotografií mrazí.

GALERIE: Z toho pohledu mrazí! Mladík zdolává nebezpečné vrcholy budov

reklama

Článek je zařazen v: Galerie , bydlení , inspirace , romantika , domov , mlýn , originální bydlení , pohádky

reklama

Přečtěte si také