Bydlení

25. ledna 2018 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Bydlete jako v pohádce! Tento romantický mlýn se třemi ložnicemi a kouzelnou zahradou je na prodej

Jste-li opravdoví romantici, pak vás následující bydlení zaručeně nadchne. Starý mlýn blízko Brightonu na jižním pobřeží Velké Británie je překrásnou historickou budovou se třemi ložnicemi a pohádkovou zahradou. A co je nejdůležitější – je na prodej! Dokážete mu odolat? Nahlédněte dovnitř.

Patcham Mill je mlýn postavený vroce 1885, tedy stojí přesně neuvěřitelných 133 let. Ačkoliv má stará budova dodnespůvodní viktoriánské stroje, její úctyhodný věk byste jí na první pohled určitě neřekli. Mlýn vypadá, jako by ho někdo postavil sotva nedávno. Jeho majitelé jej udržují s láskou ve skvělém stavu.

Mlýn nechal postavit už vpředminulém století mlynář James Holloway a byl plně funkční až do roku 1924. Během druhé světové války byl používán jako strážní věž místní gardy a roku 1963 byl jeho majitelem proměněn vobytný dům. Mlýn sousedí skrásným národním parkem, a nachází se tak ve velmi ceněné krajině.

Kouzelné! Foto: profimedia.cz

Pohádka na prodej

Budoucímu majiteli, kterému je mlýn kdispozici za 1,4 milionu liber (přes 40 milionů korun), nabízí kužívání tři ložnice, tři koupelny, kuchyň a jídelnu, to vše spojené spirálovým schodištěm uvnitř objektu. Nejvyšší patro ukrývá původní strojovnu mlýna. Zní se vychází na terasu spřekrásným výhledem na Lamanšský průliv.

Tlumené barvy, dřevěná podlaha, vkusný nábytek. A to překrásné schodiště! Foto: profimedia.cz

Luxusní nemovitost se nachází na konci soukromé příjezdové cesty, která je střežena elektrickými bránami. Na rozsáhlé zahradě saltánkem, skalkou, palmami a dalšími rostlinami je i průzračné jezírko s lávkou. U mlýna najdete ale i zimní zahradu kpříjemnému posezení vchladnějších měsících.

Rekonstrukce mlýna zahrnovala kompletní elektrickou instalaci, nově instalované dubové dveře a okna, podlahy ve vstupní hale, obývacím pokoji a ve všech ložnicích. Vnější stěny mlýna jsou odizolované a vodotěsné. Zkrátka úplná pohádka, co říkáte?

Podívejte se do galerie, jak celý mlýn vypadá. My bychom se přestěhovali hned!

(mb)

Další články:


Přečtěte si také