Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

GALERIE: Nejdražší domy světa 2017. Kolik stojí ten na prvním místě?

Některé z nich možná na první pohled nevypadají tak luxusně a honosně, jak si asi představujete, ale věřte nám, za jejich zdmi se skrývá pohádkové bohatství. Máme pro vás pozvánku do nejdražších domů světa pro rok 2017. Tak se pěkně připravte, protože z následujících fotek se vám bude tajit dech.
Vydáno: 25.10.2017
Nejdražší domy světa.
Nejdražší domy světa. Autor: www.worldstopmost.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kdo by si nepřál mít překrásný dům s velkou spoustou pokojů, ve kterých by si mohl kromě obyčejného nudného obýváku a kuchyně pořídit třeba i kinosál, hernu, posilovnu, nebo dokonce tenisový kurt či muzeum? Asi každý! Je ale jasné, že taková legrace něco stojí, a tak není divu, že si podobné luxusní vily můžou dovolit jen ti nejbohatších z nejbohatších. A ti, jak známo, nejsou žádní troškaři, takže když se rozhodnou do něčeho investovat své peníze, je to téměř vždycky něco, co jim obyčejní smrtelníci můžou jen tiše závidět. Anebo obdivovat, jako v našem případě.

10. Upper Phillimore Garden (Cena: 128 000 000 dolarů = 2 688 000 000 Kč)

Tento skvost vlastní Olena Pinčuk dcera bývalého ukrajinského prezidenta Leonida Kučmy. Je vdaná za filantropa Victora Pinčuka. Dům se nachází v Londýně a býval předškolní přípravkou s deseti ložnicemi. V současné době je přestavený na zámek s podzemním bazénem, kinem, tělocvičnou a saunou. Jeho podlahy jsou z mramoru a je plný uměleckých děl a dekorací z ryzího zlata. 

Upper Phillimore Garden
Upper Phillimore Garden
www.worldstopmost.com

9. Crespi Hicks Estate (Cena: 135 000 000 dolarů = 2 835 000 000 Kč)

Jedna z nejluxusnějších nemovitostí v USA se nachází v Dallasu. Dům je obrovský, překrásný a se spoustou zeleně kolem. Už samotný hlavní vchod je neobvyklý tím, že se před ním nachází malý obdélníkový bazén obklopený trávníkem. Nemovitost patří společnosti Tom Hicks, která je známým obchodníkem s akvizicemi a spoluvlastníkem a předsedou fotbalového klubu Liverpool FC a vlastníkem týmů Texas Rangers, Mesquite Championship Rodeo a Dallas Stars.

Crespi Hicks Estate
Crespi Hicks Estate
www.worldstopmost.com

8. Kensington Palace Garden (Cena: 140 000 000 dolarů = 2 940 000 000 Kč)

Tento dům patří ruskému obchodníkovi, politikovi a investorovi Romanu Abramovičovi. Lidé ho nejvíc znají jako majitele fotbalového klubu Premier League Team Chelsea. Abramovič je miliardář považovaný za 12. nejbohatší osobu v Rusku. Tento dům se nachází v Londýně a už zvenčí vypadá krásně, ovšem uvnitř skrývá zcela nečekané bohatství. V jeho podzemí se nachází dokonce zdravotní středisko, muzeum aut a tenisový kurt.

Kensington Palace Garden
Kensington Palace Garden
www.worldstopmost.com

7. The Pinnacle (Cena: 155 000 000 dolarů = 3 255 000 000 Kč)

Tato úchvatná nemovitost patří Timovi Blixsethovi, který je slavným americkým realitním developerem, skladatelem a nahrávacím producentem. Je také spoluzakladatelem luxusního klubu Yellowstone v Montaně, kde sídlo také najdete. Je to největší ze všech domů v klubu Yellowstone s vlastní sjezdovkou a lyžařským vlekem, golfovou komunitou, posilovnou, vinným sklepem, elektricky vyhřívanou podlahou a několika bazény.

The Pinnacle
The Pinnacle
www.worldstopmost.com

6. Hearst Castle (Cena: 191 000 000 dolarů = 4 011 000 000 Kč)

Jedná se doslova o hrad, který se nachází v San Simeon v Kalifornii. Jeho šťastným majitelem je americký mediální magnát William Randolph Hearst. Zajímavé je, že ji teď udržuje v chodu společnost, která účtuje poplatek ve výši 1 dolaru za vstup do sídla. Natáčel se tu slavný kultovní film Kmotr. Okolní okouzlující kopce pokrývají plochu více než 90 000 čtverečních stop. Je tu dohromady 56 pokojů, 61 koupelen a 19 obývacích pokojů. V hlavní budově se nacházejí stovky starodávných lustrů.

Hearst Castle
Hearst Castle
www.worldstopmost.com

5. Ellison Estate (Cena: 200 000 000 dolarů = 4 200 000 000 Kč)

Toto sídlo patří americkému obchodníkovi Larrymu Ellisonovi, který je spoluzakladatelem společnosti Oracle Corporation. Tento dům je označován za tak úžasný díky své poloze na malebném místě Woodside ve slunné Kalifornii. Je zde deset luxusních budov a nemovitost se rozprostírá zhruba na 23 akrech. Jsou tu rybníky, koupaliště, čajovna a četné zenové věci, protože Larry se při výzdobě sídla nechal inspirovat samurajskou dobou.

Ellison Estate
Ellison Estate
www.worldstopmost.com

4. Fairfield (Cena: 248 000 000 dolarů = 5 208 000 000 Kč)

Fairfield se nachází v New Yorku a jde o jednu z nejdražších nemovitostí v USA. Sídlo se rozkládá na 63 akrech a patří americkému obchodnímu investorovi Iru Rennertovi, považovaném za majitele tamní největší průmyslové říše. Tento dům má veškeré vybavení s 29 ložnicemi, 39 koupelnami a 91metrovou dlouhou jídelnou. Nachází se tu i basketbalové hřiště, bowling, squash, tenisové kurty a tři bazény.

Fairfield
Fairfield
www.worldstopmost.com

3. Villa Leopolda (Cena: 736 000 000 dolarů = 15 456 000 000 Kč)

Nemovitost s touto závratnou cenou se nachází  ve francouzském Cote D'Azure je jednou z nejznámějších na světě. Vlastní ji brazilský filantrop Lily Safra, který je považován se za jednoho z nejbohatších lidí na světě s majetkem odhadovaným na 1,2 miliardy dolarů 25,2 miliardy korun). Sídlo se rozkládá na 50 akrech, na kterých se nacházejí skleníky, speciální bazénový dům s bazénem, heliport, venkovní kuchyně, penzion. Právě zde se natáčel Hitchcockův film Chyťte zloděje.

Villa Leopolda
Villa Leopolda
www.worldstopmost.com

2. Antilia (Cena 1 000 000 000 dolarů = 21 000 000 000 Kč)

Vypadá trochu jako neuspořádaný domeček z karet, ale zdání klame. Antilia se nachází v indické Bombaji a některé zdroje ji považují za nejdražší dům na světě. Jeho majitelem je Mukesh Ambani, jeden z nejbohatších obchodníků světa a předseda a ředitel společnosti Reliance Industries Limited. Tento dům má 27 pater, 3 heliporty, 6 podzemních parkovacích podlaží a ke svému chodu vyžaduje 600členný personál.

Antilia
Antilia
www.worldstopmost.com

1. Buckingham Palace (Cena: 1 560 000 000 dolarů = 32 760 000 000 Kč)

Překvapeni? Je to tak! Suverénně nejdražší nemovitostí na světě je britský královský palác nacházející se v Londýně. Palác se rozkládá na 830 000 čtverečních metrech podlahového prostoru s celkovým počtem 775 místností rozdělených do 78 koupelen, 92 kanceláří, 188 salónků, 52 hlavních ložnic a 19 salónků. K dispozici je tu i kino, vlastní pošta, lékařská ordinace, klenotnictví a plavecký bazén.

Buckingham Palace
Buckingham Palace
www.worldstopmost.com

(mb)

Další články:

Zvenku vypadá jako karavan vylepšený nějakým dřevorubcem

Dům na kolech je lepší než vaše garsonka. Nahlédněte do stylového minidomku

Zvládne tam bydlet i v zimě

VIDEO: Teenager se odstěhoval do vlastního. Postavil si geniální 27 m2 velký dům na zahradě rodičů

Jak se bydlí ve skále?

GALERIE: Jak se bydlí ve skále? Nahlédněte do domu, který je inspirovaný pravěkými příbytky. Má neobyčejnou atmosféru...

Článek je zařazen v: Galerie , peníze , žebříček , luxus , 2017 , nejdražší domy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama