Bydlení

19. ledna 2018 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Starý rodinný dům uvnitř proměnili na prostorný domov v severském stylu. Nechybí krb ani vinotéka

Z amerických seriálů známe klasickou architekturu starých rodinných domů ve viktoriánském stylu. I když zvenku odkazují k minulému tisíciletí, uvnitř už často vládne moderní design. Právě obydlí plné prostoru a jednoduchých linií si přáli i majitelé toho domu. Podívejte se na zdařilou rekonstrukci.

Kdybyste neviděli dům z vnějšku, podle interiérů byste odhadovali, že stojí někde vseverských státech Evropy. Tento ráj prostoru najdete také na severu, ale severoamerického kontinentu, stojí vKanadě. O jeho novou podobu po rekonstrukci se postaralo Studio AC.

Prostor a světlo

Proměnit sto let starý dům vmoderní obydlí ale není jen tak. Bylo třeba dobře rozvrhnout, co se vkteré části stavby, kde najdete jen omezené množství příček, bude nacházet. Kuchyň se tak ocitla vmalém přístavku, který do ní umožnil vpustit spoustu světla nejen okny ve stěnách, ale také ve střeše. Tolik denního světla může mnohá kuchařka jen závidět.

Světlo a čisto, takovou kuchyň by si přála nejedna hospodyňka. Foto: Andrew Snow

Hlavní místnost vpřízemí je beze stěn. Obývací plochu od jídelny dělí jen nádherně moderní krb schytře vymyšleným úložným prostorem pro polínka. Schody do prvního patra jsou skryty za rozlehlou skříní súchvatným přírodním dřevěným vzezřením. Vobýváku pak nechybí ani příjemně zakomponovaná vinotéka.

Kdo by neměl rád krb. Tento skvělý doplněk domova zde nejen hřeje do všech stran, ale také chytře odděluje jídelní část prostoru od obývací. Foto: Andrew Snow

První patro skrývá ložnice. Opět vduchu otevřeného prostoru tu najdete rozlehlou koupelnu, která volně vjednu zložnic přechází. Koupelna je světlá, ostatně stejně jako celá koncepce interiéru domu.

Pojďte se snámi do něj podívat v naší galerii.

(fis)

Další články:


Přečtěte si také