návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Uháčkujte si bytové doplňky, hračky i kapsáře. Zkuste také lapače snů

Simona Sedláčková , Vydáno: 14.01.2021
Dávno jsou pryč doby, kdy pletení a háčkování představovalo jedinou možnost, jak si pořídit zajímavé oblečení. Dnes obdivujeme ruční práce proto, že nás baví. Ručně vyrobené dekorace a doplňky do bytu jsou originální, krásné a skvěle se hodí do všech interiérů, ať už si libujete ve stylu něžně romantickém, moderním hygge, nebo v barevně nespoutaném stylu boho.

reklama

Chcete se pustit do ručních prací, ale nevíte, kterou technikou začít? Vyberte si háčkování. Je mnohem jednodušší než pletení, nehrozí, že vám při práci uteče očko a s jedním háčkem se tak budete určitě kamarádit dříve než se dvěma jehlicemi.

Háčkování z bavlněných šňůr

Pokud jste netrpěliví, určitě se vám bude líbit práce s bavlněnými šňůrami. Pro menší projekty si je můžete vyrobit sami, ze starých triček, pro větší si šňůry jednoduše kupte v textilní galanterii nebo na internetu.

Začněte třeba výrobou háčkovaných košíků, které jsou jednoduché a práce vám půjde rychle od ruky.

Háčkované košíčky
Autor: Fler.cz / zn. Maty Design Háčkované košíčky

Později můžete zkusit třeba barevné pufy. Puf ve veselé barvě rozsvítí váš obývací pokoj a vytvoří další místo k sezení u konferenčního stolku nebo poslouží jako podnožka.

Háčkované pufy do obývacího pokoje
Autor: Fler.cz / zn. Věra Outratová Háčkované pufy do obývacího pokoje

Oblíbené mandaly

Oblíbené mandaly a indiánské lapače snů nechybějí snad v žádném interiéru laděném do boho stylu. Umějí však vnést pocit útulna a jemnosti i do jednoduchého stylu skandinávského.

Mandaly můžete háčkovat ze silnějších bavlněných přízí nebo z tenoučkých přízí, které se prodávají na výrobu klasických háčkovaných deček. Jen se musíte připravit na to, že jsou opravdu hodně tenké a háčkování bude zdlouhavé. Ale výsledek bude stát za to!

Mandaly ozdobí obývací pokoj i ložnici
Autor: Fler.cz / zn. HankaAdamec Mandaly ozdobí obývací pokoj i ložnici

Uháčkujte si doplňky do koupelny

Je-li vám blízký udržitelný životní styl, přijdou vám v koupelně vhod pratelné odličovací tamponky a mycí žínky. Jak jinak než háčkované.

Háčkované doplňky do koupelny
Autor: Fler.cz / zn. Josinka1 Háčkované doplňky do koupelny

S myšlenkou udržitelnosti souzní i praktický nástěnný kapsář, který je vyrobený z klubíček ze second-handu, vypárané, upcyklované nebo zbytkové příze a habrových klacíků. Slouží jako šikovné místo k odkládání často používaných věcí a efektní doplněk interiéru.

Kapsář do koupelny
Autor: Fler.cz / zn. Růst Kapsář do koupelny

Háčkované doplňky však budou slušet snad všem místnostem v bytě. Jak by se vám líbil například měkoučký kobereček před postel?

Nezapomeňte na děti

Háčkované hračky se hodí i pro menší děti, na trhu najdete několik druhů bavlněné příze, s atestem pro použití na hračky.  A nezapomeňte ani na bezpečnostní očka! Můžete sice na oči využít i obyčejné knoflíky, ale hračky pak budou vhodné jenom pro větší děti, u kterých už nehrozí nebezpečí jejich spolknutí.

Háčkované hračky pro děti
Autor: Fler.cz / zn. Luciehackuje a Janinka774 Háčkované hračky pro děti

Další nápady na tvoření:

8 nápadů do bytu pro milovníky cyklistiky

8 nápadů do bytu pro milovníky cyklistiky. Vyrobte lampy, stolky i věšáky

Omotávaná mandala

Omotávané mandaly vyrobíte i z dřívek od nanuků. Můžete vytvořit 3D mandaly

reklama

Článek je zařazen v: háčkování , ruční práce , doplňky , dekorace do bytu , hračky , pro děti

reklama

Přečtěte si také