Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

INSPIRACE: 12 tipů na vtipné velikonoční dekorace

06. 04. 2017, 14:52
1/12: Třpytivá vejce
velikonoce6

Vejce nejprve natřete jemnými pastelovými odstíny. Můžete použít akrylové barvy, ale stejně dobře poslouží i vodovky. Jakmile barva zaschne, udělejte lepidlem na vajíčka tečky v libovolném vzoru a pak jen zasypte třpytkami. Na vajíčkách vzniknou pěkné třpytivé puntíky. Hotová vejce pak uložte do postýlky na zelený mech, kde pěkně vyniknou.

2/12: Květinové
velikonoce3

Něžné a roztomilé. Kupte polystyrenové vajíčko, které nabarvíte oblíbenou barvou. Pak jen malými hřebíčky nebo špendlíčky připevníte papírové kvítky a nakonec stužku na zavěšení.

3/12: Vajíčková zvířátka
velikonoce5

Je libo kuřátka nebo zajíčka? Roztomilá zvířecí mláďátka uděláte z vyfouklých vajíček a šikovně nastříhaného barevného papíru.

4/12: Staročesky
velikonoce9

Kočičky a cibulová košilka, to k českým Velikonocům neodmyslitelně patří. Tak proč si jednou nevyzdobit domov v jednoduchém stylu? Z větviček kočiček uděláte pěkné hnízdečko, které vystelete mechem. Na něj položte obarvená vajíčka. Barvu získáte z cibule, řepy nebo třeba kurkumy.

5/12: Velikonoční věnec
velikonoce4

Mnoho lidí si myslí, že věnce se hodí jen na Vánoce, ale to vůbec není pravda. Vhodně nazdobený věnec lze použít téměř kdykoliv a na jaro se hodí hezké, barevné kvítky.

6/12: Velikonoční zajíček
velikonoce12

Jedním ze symbolů Velikonoc je zajíček, tak proč si jich pár neuháčkovat? Internet je plný návodů, podle kterých to zvládne i naprostý začátečník.

7/12: Z papíru
velikonoce1

A pokud se vám nechce háčkovat, udělejte si velikonoční zajíčky pěkně z papíru. Nožem na koberce vyřezejte obrysy z kartonu a pak je polepte barevnými papíry. Když použijete kovové druky, bude se zajíček pohybovat.

8/12: Z papíru podruhé
velikonoce2

A nebo je prostě jen vystříhejte z barevných papírů a magnetkami připevněte třeba na ledničku.

9/12: Osení a květiny
velikonoce7

Velikonoce jsou také oslavou jara a k tomu patří zelené osení nebo čerstvě vykvetlé květiny. Rostliny ale potřebují pěknou vázu. Tu však nemusí být příliš složité vyrobit. Poohlédněte se v domácnosti po obyčejných vázách a sklenicích. Zabalte je do balicího papíru s jarní tematikou. Zkombinujte různě barevné papíry, udělejte několik váz. A pak je naplňte květinami a osením.

10/12: Vrbové větvičky
velikonoce8

Naaranžujte do vázy vrbové větvičky, na které můžete zavěsit například papírové motýlky. Přidat můžete třeba i barevná peříčka nebo ozdobená vyfouklá vajíčka.

11/12: Vajíčkové svíčky
velikonoce10

Inspirace pro ty, kteří si umí vyrábět vlastní svíčky. Místo formiček lze použít nabarvené skořápky od vajíček. Svíčky pak umístěte do stojánků na vajíčka a pěkná dekorace je na světě.

12/12: Namalované sklenice
Velikonoce11

Máte doma staré větší sklenice? Tak je pomalujte velikonočními motivy. Čerstvá travička, zajíček, vajíčko... Stačí vám obyčejné tempery, nepotřebujete totiž, aby malůvky dlouho vydržely. Nakonec uvažte barevnou mašli.