Bydlení

6. dubna 2017 14:52

Klára Beščecová

INSPIRACE: 12 tipů na vtipné velikonoční dekorace

INSPIRACE: 12 tipů na vtipné velikonoční dekorace

Máme pro vás tipy, které zvládne každý. Do Velikonočního pondělí zbývá už jen pár dní, přesto máte ještě čas svůj příbytek slavnostně vyzdobit. Většina velikonočních dekorací se pochopitelně točí kolem vajec a jejich zdobení, ale jsou i další nápady, které vás možná zaujmou. Pro navození té správné atmosféry není potřeba zdobit každý kout bytu, stačí jedna pěkná dekorace na vhodně zvolené místo.A pokud se vám tradiční velikonoční motivy nelíbí, nevadí. Velikonoce jsou současně i oslavou příchodu jara, takže můžete vsadit na čerstvé květiny, zelené větvičky a další materiály, které najdete v přírodě.

(web)

Třpytivá vejce

Vejce nejprve natřete jemnými pastelovými odstíny. Můžete použít akrylové barvy, ale stejně dobře poslouží i vodovky. Jakmile barva zaschne, udělejte lepidlem na vajíčka tečky v libovolném vzoru a pak jen zasypte třpytkami. Na vajíčkách vzniknou pěkné třpytivé puntíky. Hotová vejce pak uložte do postýlky na zelený mech, kde pěkně vyniknou.

Květinové

Něžné a roztomilé. Kupte polystyrenové vajíčko, které nabarvíte oblíbenou barvou. Pak jen malými hřebíčky nebo špendlíčky připevníte papírové kvítky a nakonec stužku na zavěšení.

Vajíčková zvířátka

Je libo kuřátka nebo zajíčka? Roztomilá zvířecí mláďátka uděláte z vyfouklých vajíček a šikovně nastříhaného barevného papíru.

Staročesky

Kočičky a cibulová košilka, to k českým Velikonocům neodmyslitelně patří. Tak proč si jednou nevyzdobit domov v jednoduchém stylu? Z větviček kočiček uděláte pěkné hnízdečko, které vystelete mechem. Na něj položte obarvená vajíčka. Barvu získáte z cibule, řepy nebo třeba kurkumy.

Velikonoční věnec

Mnoho lidí si myslí, že věnce se hodí jen na Vánoce, ale to vůbec není pravda. Vhodně nazdobený věnec lze použít téměř kdykoliv a na jaro se hodí hezké, barevné kvítky.

Velikonoční zajíček

Jedním ze symbolů Velikonoc je zajíček, tak proč si jich pár neuháčkovat? Internet je plný návodů, podle kterých to zvládne i naprostý začátečník.

Z papíru

A pokud se vám nechce háčkovat, udělejte si velikonoční zajíčky pěkně z papíru. Nožem na koberce vyřezejte obrysy z kartonu a pak je polepte barevnými papíry. Když použijete kovové druky, bude se zajíček pohybovat.

Z papíru podruhé

A nebo je prostě jen vystříhejte z barevných papírů a magnetkami připevněte třeba na ledničku.

Osení a květiny

Velikonoce jsou také oslavou jara a k tomu patří zelené osení nebo čerstvě vykvetlé květiny. Rostliny ale potřebují pěknou vázu. Tu však nemusí být příliš složité vyrobit. Poohlédněte se v domácnosti po obyčejných vázách a sklenicích. Zabalte je do balicího papíru s jarní tematikou. Zkombinujte různě barevné papíry, udělejte několik váz. A pak je naplňte květinami a osením.

Vrbové větvičky

Naaranžujte do vázy vrbové větvičky, na které můžete zavěsit například papírové motýlky. Přidat můžete třeba i barevná peříčka nebo ozdobená vyfouklá vajíčka.

Vajíčkové svíčky

Inspirace pro ty, kteří si umí vyrábět vlastní svíčky. Místo formiček lze použít nabarvené skořápky od vajíček. Svíčky pak umístěte do stojánků na vajíčka a pěkná dekorace je na světě.

Namalované sklenice

Máte doma staré větší sklenice? Tak je pomalujte velikonočními motivy. Čerstvá travička, zajíček, vajíčko... Stačí vám obyčejné tempery, nepotřebujete totiž, aby malůvky dlouho vydržely. Nakonec uvažte barevnou mašli.


Přečtěte si také