Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Inspirace: Hravá interiérová schodiště

Schodiště může být jedinečným architektonickým prvkem, který dokáže fascinujícím způsobem zvelebit obytné prostory.
Vydáno: 03.11.2014
Hravý designér skryl schodiště do soustavy nábytku.
Autor: Icoupie.com Hravý designér skryl schodiště do soustavy nábytku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Schodiště v mezonetech a rodinných domech architekti už mnohdy neschovávají někam za dveře do tmavých chodeb, ale dávají jim vyniknout jako součásti třeba obývacího pokoje. Když pak začlení schody přece jen do chodby, ti nápaditější nabízejí zvláštní tvary, uchycení nebo alespoň jejich další praktické využití.

Umístění schodiště v objektu se děje buď již při stavbě, to jsou tzv. litá betonová či zděná schodiště. Nebo se schody včleňují do stavby až v závěrečné fázi. Pak jde o jejich lehké montované konstrukce. V prvním případě je základ daný a vy jej můžete nechat dotvořit třeba obkladem ze dřeva, dlaždic, eventuálně jen vyfrézováním či lakováním. V případě montovaných konstrukcí schodů přichází na řadu jako hlavní materiál dřevo, kov a případně i sklo. Jejich spojení pak dokáže vykouzlit nejedno schodišťové překvapení.

Oba způsoby skýtají mnoho variant. Lité betonové schodiště může získat velmi zajímavé proporce, přesto zůstane stabilní a bezpečné. Ovšem i kovové konstrukce, dřevo a případně i sklo při správném provedení a uchycení dokážou doslova uchvátit nevšedními tvary a upevněním v konstrukci budovy.

Přemýšlíte-li nad svou budoucí stavbou nebo chcete-li změnit proporce schodiště u vás doma, možná vám pár nápadů v naší galerii pomůže s rozhodnutím, který typ schodů nakonec vybrat. Jde ale opravdu o nevšední kousky.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Krása, která může znepříjemnit život sousedům o patro níže

Duní sousedům nad vámi podlaha? Pomůže znalec

U některých silikonů můžete nanést i větší množství, ale nejlepší je lepit bodově, zvlášť u silnějších lepidel.

Jak připevnit zrcadlo na zeď? Lepidlo, páska, držáky?

Každý materiál potřebuje jinou hmoždinku

Jak vybrat správnou hmoždinku? (1. část)

Článek je zařazen v:
Reklama