10 nápadů z interiérového designu, které vám domů přinesou radost

Jak být doma spokojenější a cítit opravdovou radost? Existuje několik triků, které bydlení výrazně zpříjemní a mnohdy nejsou ani nijak náročné. Bydlení by měla být radost, tak se pusťte do těchto nenáročných změn.

Míchejte styly

Nezůstávejte jen u jednoho stylu. Zajistíte si tak různorodost a nápaditost bytu. Bydlení vás tak nebude nudit a stane se vaším koníčkem. Pokud máte rádi severský styl, přidejte do něj barvy jako ze Středomoří. Návod, jak na to, najdete ZDE.

Provoňte si byt

Udělejte si radost a pořiďte si kvalitní difuzér nebo vonné svíčky. Vždycky když přijdete domů, uctíte příjemnou vůni, což vám zlepší náladu a domov dostane svou osobitost.

Dekorujte květinami

Nemluvíme o muškátech za okny. Ty nechte horským chatám. Pěstujte květiny doma. Můžete je umístit i do koupelny nebo do akvária. Nabídka je široká a zeleň vbytě přinese dobrou náladu. Pokud nemáte čas na starání se o květináče, kupujte si řezané květiny.

Přírodní materiály

Beton, kov nebo sklo sice vypadají elegantně, ale pohodlí domů nepřinesou. Pokud se chcete doma cítit opravdu šťastně a spokojeně, dejte přednost přírodním materiálům. Nábytek zmasivu je nadčasový, a pokud ho nechcete jen nalakovat, můžete ho namořit či natřít nějakou zajímavou barvou.

Pomozte světlu

Mnohé byty trpí nedostatkem světla. Interiéroví designéři ale vymysleli různé triky, jak do bytu dostat více světla. Základem je odstranit záclony, nepoužívat tmavé barvy pro výmalbu stěn, vybavit byt nábytkem na nožičkách, což prostor provzdušní, anebo natřít strop světlejším odstínem než stěny. Tím docílíte, že bude pokoj vypadat o trochu světlejší, než ve skutečnosti je.

Obměňujte

Nepřestávejte svůj byt vylepšovat. Nemusíte vyměnit nábytek každý rok, stačí, když si pohrajete sdetaily. Byt se tak bude měnit a nestane se nudným místem. Nákupem zajímavých doplňků uděláte radost sobě i svému bytu.

Využijte proudění vzduchu

Zatuchlý nevětraný byt působí akorát depresivně. Popřemýšlejte, jak můžete podpořit proudění vzduchu vbytě. Jednou za čas udělejte pořádný průvan, ale základem je větrat několikrát denně.

Správná teplota

Různé místnosti by měly mít různou teplotu. Alespoň opticky. Zatímco ložnici zchladíte modrými stěnami, obývací pokoj byste měli zahřát teplými barvami, jako je žlutá, oranžová, červená nebo odstíny hnědé. Bude se vám spokojeněji bydlet, protože zatímco vložnici potřebujeme chlad, abychom lépe spali, vobývacím pokoji bychom se neměli klepat zimou už kvůli tomu, že tam nemůžeme zalézt pod peřinu.

Bílá s modrou

Pokud hledáte barevnou kombinaci, která vnese domů optimismus a radost, pak je to bílá smodrou. Nepřežeňte to, abyste svůj byt neproměnili vpanelákové Santorini, ale inspirujte se Středomořím a nábytek natřete na bílo, pohovku doplňte modrými polštáři, závěsy si kupte modro-bíle pruhované. Byt vám pak nabídne příjemný klid, který všichni potřebujeme.

Pozitivní vzpomínky

Obklopte se jen těmi momenty, na které rádi vzpomínáte. Pověste si na stěny fotografie zdovolené, zmládí nebo podobizny svých dětí. Rozhodně ale nedekorujte fotografiemi svých zesnulých příbuzných. Něco takového dobré náladě doma nepomůže.


Přečtěte si také