Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

10 nápadů z interiérového designu, které vám domů přinesou radost

Jak být doma spokojenější a cítit opravdovou radost? Existuje několik triků, které bydlení výrazně zpříjemní a mnohdy nejsou ani nijak náročné. Bydlení by měla být radost, tak se pusťte do těchto nenáročných změn.
Vydáno: 07.08.2018
Jak domů dostat radost?
Jak domů dostat radost? Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Míchejte styly

Nezůstávejte jen u jednoho stylu. Zajistíte si tak různorodost a nápaditost bytu. Bydlení vás tak nebude nudit a stane se vaším koníčkem. Pokud máte rádi severský styl, přidejte do něj barvy jako ze Středomoří. Návod, jak na to, najdete ZDE.

Provoňte si byt

Udělejte si radost a pořiďte si kvalitní difuzér nebo vonné svíčky. Vždycky když přijdete domů, uctíte příjemnou vůni, což vám zlepší náladu a domov dostane svou osobitost.

Vůně dokáže divy
Vůně dokáže divy
istock.com

Dekorujte květinami

Nemluvíme o muškátech za okny. Ty nechte horským chatám. Pěstujte květiny doma. Můžete je umístit i do koupelny nebo do akvária. Nabídka je široká a zeleň v bytě přinese dobrou náladu. Pokud nemáte čas na starání se o květináče, kupujte si řezané květiny.

Přírodní materiály

Beton, kov nebo sklo sice vypadají elegantně, ale pohodlí domů nepřinesou. Pokud se chcete doma cítit opravdu šťastně a spokojeně, dejte přednost přírodním materiálům. Nábytek z masivu je nadčasový, a pokud ho nechcete jen nalakovat, můžete ho namořit či natřít nějakou zajímavou barvou.  

Přírodní materiály jsou příjemnější než třeba kov
Přírodní materiály jsou příjemnější než třeba kov
istock.com

Pomozte světlu

Mnohé byty trpí nedostatkem světla. Interiéroví designéři ale vymysleli různé triky, jak do bytu dostat více světla. Základem je odstranit záclony, nepoužívat tmavé barvy pro výmalbu stěn, vybavit byt nábytkem na nožičkách, což prostor provzdušní, anebo natřít strop světlejším odstínem než stěny. Tím docílíte, že bude pokoj vypadat o trochu světlejší, než ve skutečnosti je.

Obměňujte

Nepřestávejte svůj byt vylepšovat. Nemusíte vyměnit nábytek každý rok, stačí, když si pohrajete s detaily. Byt se tak bude měnit a nestane se nudným místem. Nákupem zajímavých doplňků uděláte radost sobě i svému bytu.

Dekorace obměňujte
Dekorace obměňujte
unsplash.com

Využijte proudění vzduchu

Zatuchlý nevětraný byt působí akorát depresivně. Popřemýšlejte, jak můžete podpořit proudění vzduchu v bytě. Jednou za čas udělejte pořádný průvan, ale základem je větrat několikrát denně.

Správná teplota

Různé místnosti by měly mít různou teplotu. Alespoň opticky. Zatímco ložnici zchladíte modrými stěnami, obývací pokoj byste měli zahřát teplými barvami, jako je žlutá, oranžová, červená nebo odstíny hnědé. Bude se vám spokojeněji bydlet, protože zatímco v ložnici potřebujeme chlad, abychom lépe spali, v obývacím pokoji bychom se neměli klepat zimou už kvůli tomu, že tam nemůžeme zalézt pod peřinu.

V obývacím pokoji by měla být vyšší teplota než v ložnici...alespoň opticky
V obývacím pokoji by měla být vyšší teplota než v ložnici...alespoň opticky
istock.com

Bílá s modrou

Pokud hledáte barevnou kombinaci, která vnese domů optimismus a radost, pak je to bílá s modrou. Nepřežeňte to, abyste svůj byt neproměnili v panelákové Santorini, ale inspirujte se Středomořím a nábytek natřete na bílo, pohovku doplňte modrými polštáři, závěsy si kupte modro-bíle pruhované. Byt vám pak nabídne příjemný klid, který všichni potřebujeme.

Modrá a bílá přinesou pohodu
Modrá a bílá přinesou pohodu
istock.com

Pozitivní vzpomínky

Obklopte se jen těmi momenty, na které rádi vzpomínáte. Pověste si na stěny fotografie z dovolené, z mládí nebo podobizny svých dětí. Rozhodně ale nedekorujte fotografiemi svých zesnulých příbuzných. Něco takového dobré náladě doma nepomůže.

Článek je zařazen v: interiérový design , radost , pohoda , domov
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama