Zahrada

11. června 2019 16:00

redakce Prima Zoom

Květinový horoskop: Leden až březen – jací jsou podle květin lidé narození začátkem roku?

Povahu neurčuje pouze znamení zvěrokruhu. Rok můžeme rozdělit i po deseti kratších období a každému přisoudit jednu květinu. Třeba je to právě vaše oblíbená, každopádně ale dokáže prozradit více o vaší povaze. Podívejte se, jak jsou na tom lidé, kteří se narodili v prvních třech měsících roku.

Iris

1. ledna – 10. ledna

Lidé narození v tomto období jsou vytrvalí a snaživí, bývají také optimisticky naladění a dokážou druhým poradit a pomoci. Bohužel neumějí projevit plně své city a při řešení různých problémů se řídí svojí střízlivostí a rozumem. Za přátele a partnery si vyhledávají nejraději stejně schopné a pracovité osoby.

Astra

11. ledna – 20. ledna

Jedinci narození ve znamení astry bývají velmi praktičtí a mají výborné organizační schopnosti, vše umějí do posledního puntíku naplánovat a věci také dokážou dokončit i za cenu odříkání. V osobních vztazích na ně bývá spolehnutí, protože jsou věrní, ale žádají ty samé vlastnosti od svých protějšků.

Gerbera

21. ledna – 31. ledna

Gerbera je všeználek, neustále sbírá nové informace, kontakty, je velmi společenská a také je ráda neustále v pohybu, má ráda změnu a vzruch. Nic obyčejného ji nezajímá, má ráda zábavu a sama bývá vtipná a žádnou legraci nezkazí. Je sice citlivá, ale nedává to najevo. Bývá to oblíbený člověk v přátelství i partnerství.

Pampeliška

1. února – 10. února

Ze všeho nejraději má pampeliška ráda klid a harmonické zázemí. Nerada mění sled věcí, novoty ji nezajímají, v citech bývá velmi opatrná a trvá jí velmi dlouho, než někomu opravdu uvěří. Není skoupá na slovo, ale řekne jen to, co chce, má svůj vlastní uzavřený svět, do kterého si jen tak někoho nepustí. Ve vztazích s ní může být problém.

Sedmikráska

11. února – 19. února

Skromná květinka, skromný člověk, který se dokáže obětovat pro druhé. Sedmikráska je také velmi houževnatá a vytrvalá, problémy ji neodradí. V lásce nemívá velké štěstí, protože se nedokáže rozhodnout, nebo naopak jedná velmi zbrkle. Touží po pěkném a harmonickém vztahu a tak hledá vhodného partnera velmi dlouho.

Tulipán

20. února – 29. února

Tulipán působí na druhé pyšně a vychloubačně, ale často je to jen vnější slupka, pod kterou se schovává citlivý člověk. V soukromí se chová úplně jinak než ve společnosti, kde často vystřílí všechny broky – humor a energii, doma pak bývá nudný. Rád se chlubí a ukazuje na odiv svůj šarm a um.

Mimóza

1. března – 10. března

Zajímavá, nevšední květina a takový je i člověk tohoto znamení. Je to velký snílek, většinou má neuvěřitelně krásné oči a působí až nadpozemsky krásně. Nezáleží mu na hmotných statcích, ale touží být oblíbený, obletovaný a žádoucí. Tito lidé po celý život pracují na svém sebevědomí a potřebují od druhých spoustu uznání.

Fialka

11. března – 20. března

Nenápadná, ale pěkná fialka, tak i lidé v tomto znamení působí na druhé – tichým a klidným dojmem. Nikam se nederou, i když touží po svém místě na slunci, nejsou ctižádostiví. Žijí ve svém fantazijním světě, plném krásných a ušlechtilých lidí a zážitků. Tito lidé bývají trochu naivní a jsou plni očekávání do budoucnosti.

Petrklíč

21. března – 31. března

Petrklíč je obratný a šarmantní člověk, který ostatní přitahuje. Bývá zajímavý a nevšední na první pohled. Většinou se dokáže prosadit v souladu s časem, protože je pracovitý a ví, co chce. Ostatní mu rádi pomáhají a podporují jej. V oblasti lásky mívá štěstí, ale je velmi vybíravý a také nestálý. Nemívá v ničem nedostatek a život bere jako výzvu.

Narodili jste se v jiné části roku? Nebo vaši blízcí? Zjistětě o sobě a o nich více v článcích, které najdete níže...

Duben až červen

Červenec až září

Říjen až prosinec

Sdílejte článek

Přečtěte si také