návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

PŘED a PO: Takhle dopadla velká proměna panelákového bytu pro odhodlaného sportovce z Jak se staví sen

Vydáno: 26.02.2019
Dnes je z dvou místností jedna. prostor se změnil k nepoznání
Autor: archiv Prima Dnes je z dvou místností jedna. prostor se změnil k nepoznání
Z panelákového bytu, kde se roky mnoho neměnilo, se stal světlý byt pro mladého muže, sportovce, který to v životě neměl jednoduché.

reklama

Martin Hejtyk vyhrál boj nad zákeřnou nemocí, ale zůstal v invalidním důchodu a na rekonstrukci bytu mu nezbývaly prostředky. Jeho maminka Věra tak poprosila Jak se staví sen o pomoc. Za pět dní se ze zastaralého bytu stalo moderní bydlení inspirované industriálním stylem pro sportovce, příznivce feng shui, který neztratil chuť do života.

Industriální styl vás bude bavit

10 kroků k industriálnímu stylu. Jak zařídit minimalistický, a přitom bohatý interiér?

Barvy zajišťují snadno obměnitelné doplňky

Industriální styl a skleněné stěny: Architekti ukazují, jak vypadá ideální bydlení pro mladé

Mezi kuchyní a obývacím pokojem zmizela zbytečná příčka a hostinský pokoj se proměnil v domácí posilovnu s běžeckým pásem. Martin tak může cvičit i doma. Staré lino se vyměnilo za dřevěnou podlahu a proměnou prošla i chodba. Bytu dominují odstíny šedé, černé a kov doplňují přírodní materiály, jako je třeba kůže na židlích u jídelního stolu.

Podívejte se, jak se proměna panelákového bytu vydařila:

„Při realizaci jsme hodně bojovali s časem úprav elektroinstalace a pokládky podlahy. Kvůli náročné přestavbě jsme nebyli schopni položit podlahu dříve než čtvrtý den, což byl zároveň stejný den, kdy se měly montovat kuchyň a další nábytek. Podlaháři však mohli kvůli stížnostem sousedů začít až čtvrtý den ráno, a teprve po částečném položení v místě budoucí kuchyně jsme mohli montovat linku. Čtvrtý den byl ještě odpoledne velmi dramatický vzhledem k tomu, co jsme již měli hotové a co nás všechno ještě čekalo,“ vzpomínají designéři Martina Pištěláková a Jan Bek na poslední proměnu.

Celý díl najdete na webu Jak se staví sen

A nezapomeňte, že další sezóna se už připravuje! Budeme ji vysílat na jaře 2020. Více informací o pořadu a všechny epizody najdete ZDE

reklama

Článek je zařazen v: Jak se staví sen , Jak se staví sen

reklama

Přečtěte si také