Bydlení

26. února 2019 08:00

redakce Prima Zoom

PŘED a PO: Takhle dopadla velká proměna panelákového bytu pro odhodlaného sportovce z Jak se staví sen

Z panelákového bytu, kde se roky mnoho neměnilo, se stal světlý byt pro mladého muže, sportovce, který to v životě neměl jednoduché.

Martin Hejtyk vyhrál boj nad zákeřnou nemocí, ale zůstal vinvalidním důchodu a na rekonstrukci bytu mu nezbývaly prostředky. Jeho maminka Věra tak poprosila Jak se staví sen o pomoc. Za pět dní se ze zastaralého bytu stalo moderní bydlení inspirované industriálním stylem pro sportovce, příznivce feng shui, který neztratil chuť do života.

Mezi kuchyní a obývacím pokojem zmizela zbytečná příčka ahostinský pokoj se proměnil vdomácí posilovnu sběžeckým pásem. Martin tak může cvičit i doma. Staré lino se vyměnilo za dřevěnou podlahu a proměnou prošla i chodba. Bytu dominují odstíny šedé, černé a kov doplňují přírodní materiály, jako je třeba kůže na židlích u jídelního stolu.

Podívejte se, jak se proměna panelákového bytu vydařila:

„Při realizaci jsme hodně bojovali s časem úprav elektroinstalace a pokládky podlahy. Kvůli náročné přestavbě jsme nebyli schopni položit podlahu dříve než čtvrtý den, což byl zároveň stejný den, kdy se měly montovat kuchyň a další nábytek. Podlaháři však mohli kvůli stížnostem sousedů začít až čtvrtý den ráno, a teprve po částečném položení v místě budoucí kuchyně jsme mohli montovat linku. Čtvrtý den byl ještě odpoledne velmi dramatický vzhledem k tomu, co jsme již měli hotové a co nás všechno ještě čekalo,“ vzpomínají designéři Martina Pištěláková a Jan Bek na poslední proměnu.

Celý díl najdete na webu Jak se staví sen

A nezapomeňte, že další sezóna se už připravuje!Budeme ji vysílat na jaře 2020. Více informací o pořadu a všechny epizody najdete ZDE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také